Північноатлантичний альянс повідомив про старт військово-морських навчань НАТО "Нептун Страйк-22" у Середземному морі.

Про це заявив прессекретар Пентагону Джон Кірбі, повідомляє Міністерство оборони США.

"Навчання покликані продемонструвати здатність НАТО інтегрувати ефективні наступальні можливості ударної групи авіаносців у масштабні операції з підтримки, стримування чи оборони", — зазначив посадовець.

НАТО анонсувало масштабні військові навчання у Середземному морі

За його словами, ударна група, яку очолюватиме авіаносець "Гаррі Трумен", має продемонструвати готовність до ведення підводних бойових дій та завдання ударів на великих відстанях.

Читайте також: Письмова відповідь США та продовження діалогу: про що домовилися Блінкен з Лавровим у Женеві

Кірбі підкреслив, що навчання планувалися ще у 2020 році, без урахування можливого вторгнення Росії в Україну.

"Вони не призначені для опрацювання сценаріїв, пов'язаних із подіями на українському кордоні", — наголосив він.

Посадовець зауважив, що союзники врахували напружену ситуацію у східноєвропейському регіоні, однак після консультацій вирішили не скасовувати навчання.

"Ми, як і раніше, спостерігаємо дуже значну присутність російських військ у зоні, що прилягає до кордону з Україною, і це викликає занепокоєння. Але ми вважаємо, що є ще можливості для дипломатичного рішення. Ми хотіли б, щоб ситуація розрядилася", — підсумував Кірбі.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року. Росія почала переміщувати війська в Білорусь для спільних військових навчань в цій країні. Навчання мають відбутися 10-20 лютого. Але, як з'ясували журналісти, лише частина військової техніки РФ рухається до заявлених для навчань полігонів — решта зупинилася під Гомелем, у районі за 40 кілометрів від Чернігівської області та за 200 кілометрів до столиці. Від початку листопада 2021 року, коли з'явилася інформацію про можливість повномасштабного нападу Росії на Україну, низка ЗМІ припускали можливість нападу в тому числі з території Білорусі. Наприкінці листопада Лукашенко заявив, що в разі конфлікту Росії та України Білорусь буде на боці Росії. 19 січня президент США Джо Байден заявив, що вторгнення в Україну стане для Росії катастрофою, яка призведе до значних людських та економічних втрат. Водночас Зеленський у відповідь на заяву Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат". 21 січня Білий дім підтвердив свій намір надати Україні гелікоптери Мі-17 на тлі посилення напруження через російські війська поблизу українського кордону. Вранці 22 січня у міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилася перша з кількох партій пакету безпекової допомоги Сполучених Штатів Збройним силам України. Читайте також

У Сенаті США пропонують накласти санкції проти оточення Путіна і без вторгнення РФ в Україну

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело