Посольство США в Україні звернулося до Державного департаменту з проханням дозволити евакуацію частини персоналу на тлі зростання агресії Росії. Про неї мають оголосити з 24 січня, повідомили з посиланням на джерела в Києві та Вашингтоні CNN і Bloomberg.

За даними CNN, ідеться про евакуацію персоналу посольства, не залученого до виконання важливих доручень. Джерело, близьке до уряду України, повідомило телеканалу, що це начебто обговорювали на своїй зустрічі держсекретар США Ентоні Блінкен та президент Володимир Зеленський.

А як стверджує Bloomberg, ітиметься про евакуацію членів сімей дипломатів США в Україні, тоді як решта персоналу зможе виїхати на добровільній основі. А проте, джерела агентства вказують: евакуація не означає, що Вашингтон упевнений у нападі Росії на Україну — йдеться про заходи безпеки.

ЗМІ: посольство США в Україні хоче евакуювати частину персоналу. Що на це кажуть в дипустанові

У відповідь на запит Суспільного речник посольства США в Україні Деніел Лангенкемп повідомив, що поки там не мають повідомлень щодо можливої евакуації. "Ми вкрай ретельно готуємося на випадок екстрених ситуацій і вкрай занепокоєні ескалацією з боку Росії", — додав він.

Читайте також: МЗС України та РФ заперечують евакуацію російських дипломатів з України. Але у США були такі дані

Нагадаємо, що ще на початку грудня 2021 року CNN із посиланням на шість джерел в американській владі повідомило, що США розглядає варіант евакуації американців із України в разі, якщо Росія здійснить відкрите вторгнення на її територію. Тоді посольство США спростувало цю інформацію.

Пізніше стало відомо, що Державний департамент США радить громадянам не відвідувати Україну через військову загрозу з боку Росії та значні темпи поширення COVID-19. У Білому домі пояснили, що уряд не змінював оцінку ситуації в Україні, а лише додав деталей до її опису.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року. Росія почала переміщувати війська в Білорусь для спільних військових навчань в цій країні. Навчання мають відбутися 10-20 лютого. Але, як з'ясували журналісти, лише частина військової техніки РФ рухається до заявлених для навчань полігонів — решта зупинилася під Гомелем, у районі за 40 кілометрів від Чернігівської області та за 200 кілометрів до столиці. 19 січня президент США Джо Байден заявив, що вторгнення в Україну стане для Росії катастрофою, яка призведе до значних людських та економічних втрат. Водночас Зеленський у відповідь на заяву Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат". Група сенаторів США на чолі з республіканцем Джимом Бенксом підготувала законопроєкт про санкції проти оточення Путіна, зокрема і бізнесменів. Передбачається, що він набуде чинності безвідносно вторгнення Росії в Україну. Це вже четвертий такий законопроєкт. 21 січня Білий дім підтвердив свій намір надати Україні гелікоптери Мі-17 на тлі посилення напруження через російські війська поблизу українського кордону. У ніч проти 22 січня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилася перша з кількох партій пакету безпекової допомоги Сполучених Штатів Збройним силам України. Читайте також

Від провокацій на Донбасі до санкцій. Що писали західні ЗМІ про агресію Росії проти України

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело