22 січня Україна відзначає День соборності. Цього дня 103 роки тому символічний акт злуки підписали Українська та Західноукраїнська Народні Республіки. Та єдність була нетривалою. А от 21-го січня 1990-го року пів мільйона людей своїми руками з'єднали Івано-Франківськ, Львів та Київ.

Як повідомляється в в сюжеті ТСН.19:30, марафон святкових заходів з самого ранку починала столиця. Одночасно з лівого та правого берегів Дніпра мостом Патона назустріч одна одній  рухалися дві колони. Одна - з синім стягом, інша - з жовтим.

Вже на лівому березі завдяки дрону в повітря здійнявся величезний державний прапор. Він занесений у книгу рекордів України як найбільший стяг, піднятий в небо - на 18 метрів. Майорів у небі багатьох міст України від сходу до заходу, зокрема і над прифронтовою Авдіївкою. Завершилася столична акція спільним фото на згадку.

Ланцюги єдності, новий міст та найбільший прапор у повітрі: як Україна відзначала День соборності

В Одесі понад пів тисячі курсантів місцевих ВИШів біля пам'ятника Дюку вишикували на площі велетенський напис “РАЗОМ”. Таким чином учасники флешмобу виклали відомий малюнок українського художника Микити Тітова. До акції приєдналися і перехожі.

Тут "півень на три країни піє" - так колись казали в селі Окопи. Саме тут на початку минулого століття пролягав кордон між Росією, Польщею та Румунією. Нині Окопи - на межі Тернопільщини, Хмельниччини та Чернівеччини. І сьогодні представники трьох областей  зустрілися на мосту через Дністер та запалили велетенський трисвічник у вигляді тризуба - який вже увійшов у книгу рекордів України.

А у селі Настасів на тій же Тернопільщині виводили  колядки. Фестиваль "Коляда єднає Україну" проводили саме у День Соборності. Декілька десятків хорів та оркестрів з різних міст та сіл виконали як стародавні пісні, так і сучасні патріотичні - каже ідейний натхненник фестивалю.

У Львові сьогодні - живий ланцюг. У центрі міста біля пам’ятника Тарасові Шевченку зібралося близько двох сотень людей. Вони згуртувалися пліч-о-пліч і виконали гімн України. До львів’ян доєдналися і вимушені переселенці з Білорусі.

А в Запоріжжі у День Собороності відкрили ще одну чергу місцевого довгобуду - мосту через Дніпро. Його почали будувати майже два десятиліття тому. Але активні роботи розпочалися позаторік. Цей міст з'єднав центр Запоріжя із островом Хортиця. І півтори тисячі містян створили на новій переправі синьо-жовий ланцюг єдності. Саме там проголосив промову з нагоди Дня злуки президент Зеленський.

А найпівденніший ланцюг єдності створили українські науковці в Антарктиді. Вишикувалися довкола станції "Акадмік Вернадський". А на сторіцні у Фейсбуці написали: "Так далеко від дому, як ніде. усвідомлюєш усю велич та розмаїття рідної України".

Читайте також:

День Соборності України: привітання у віршах і листівках, історія свята, традиції

Від Сяну до Дону: День Соборності України – історія і традиції свята

У Дніпрі понад чотири сотні курсантів влаштували флешмоб до Дня соборності України

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело