У Великодню ніч (з 23 на 24 квітня) на Черкащині скасують комендантську годину. Про це Суспільному повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Це дасть змогу безперешкодно провести молебні, розповів очільник Черкаської єпархії Православної церкви України, митрополит Черкаський і Чигиринський, Владика Іоан.

За словами митрополита Іоана, молебні триватимуть із вечора Страсної суботи, всю ніч та на Великдень у Свято-Троїцькому соборі. Паски освячуватимуть у Страсну суботу та на Великдень.

"Попереднє освячення пасок для тих, хто не зможе це зробити на Великдень, почнеться о 17.00 в Страсну суботу (ред. – 23 квітня) і буде тривати до 23.00. У неділю, на Великдень (ред. – 24 квітня) близько 3.15 ранку почнеться освячення пасок і триватиме до закриття собору о 18.00", – пояснив митрополит.

Святитимуть паски: у Великодню ніч на Черкащині не буде комендантської години

Владика сказав, що святкова служба розпочнеться в суботу.

"О 21 годині в суботу (ред. – 23 квітня) почнеться читання біблійної книги "Дії святих апостолів, до 23.30. Близько опівночі почнеться хресна хода, і після неї будуть служитися в соборі пасхальна утреня (ред. – ранкова служба), часи (ред. – церковна служба) й літургія", – прокоментував митрополит Іоан.

Владика Іоан повідомив, що Великодня служба також транслюватиметься на офіційній сторінці Свято-Троїцького собору в соцмережі та на моніторі біля храму.

"Пасхальна служба буде транслюватися на сторінці Свято-Троїцького собору у Facebook, а також на моніторі, встановленому праворуч входу до собору", – сказав митрополит.

Читайте також: Митрополит Черкаський і Чигиринський розповів, що слід класти до великоднього кошика

За словами начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця, скасуванням комендантської години пішли назустріч громадянам:

"Великдень – це традиційне велике свято. Ми знаємо, що громади люблять його відзначати. З огляду на стабільну ситуацію в області військовою адміністрацією прийняте рішення на час святкування Великодня (з 23 на 24 число) скасовувати комендантську годину і дати можливість громаді провести всі обряди, які вони роблять щороку", – сказав він.

Ігор Табурець сказав, що свято не скасовує належне реагування на повітряні тривоги. Тож у випадку сирени слід негайно попрямувати до найближчого укриття.

"З огляду на ситуацію, коли прийняте таке рішення щодо комендантської години, буде посилена діяльність правоохоронних органів, силових структур, сил територіальної оборони задля підтримання безпеки на території Черкащини, в першу чергу на території монастирів. Такий посилений режим, можливо, буде відчуватися, до цього треба з розумінням треба поставитися", – прокоментував начальник.

Що відомо Міноборони Росії офіційно заявило, що Україна нібито планує організувати обстріли церков в українських містах у Великдень. У Раді нацбезпеки та оборони попереджають, що росіяни знову використовують прийом "інформаційного алібі", попереджаючи про можливі провокації в українських містах під час Великодня. На Великдень – 2022, 24 квітня, християн східного обряду просять долучитися до служби в дистанційному режимі через трансляцію по телебаченню та на платформах суспільного мовника, зокрема UA:КУЛЬТУРА. Про це ідеться у зверненні на Урядовому порталі. У Черкасах та області 27 лютого комендантську годину запровадили на дві години раніше — із 20. Триватиме, як зазвичай, до шостої ранку, повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Скічко. В Умані із 27 лютого комендантська година діяла із 19:00 і тривала до шостої ранку, розповіла міська голова Ірина Плетньова. З 15 березня комендантська година там починається пізніше — із 20:00 і триватиме до шостої ранку, повідомили у місцевому міськвиконкомі. З 15 березня в Черкасах змінили тривалість комендантської години: вона розпочинається о 21:30 і триває до 6:00, повідомив керівник Черкаської військової адміністрації Ігор Табурець.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині скоротять тривалість комендантської години В одному з районів Черкащини поля до посівної готують не фермери, а піротехніки Чи дотримуються правил пожежної безпеки у церквах на Черкащині

Джерело