Повномасштабна війна застала 21-річну Софію, коли та з сестрою гостювала в сім'ї свого батька. Разом вони переховувалися у підвалі багатоповерхівки, постійно чули вибухи та не було зв’язку з мамою та бабусею. Нині Софія живе в Черкасах, про пережиті три тижні війни в Чернігові розповіла Суспільному.

24 лютого батько розбудив Софію словом: "Почалося!" Чернігівка розповіла, що їй вистачило хвилини, аби зрозуміти, що сталося.

"У нас були складені речі, ми взяли їх, спустилися дуже швидко вниз. З першого дня війни ми ночували в підвалі", – розповіла Софія.

Вона пригадала: батька викликали на роботу, а вона залишилася з його дружиною та 14-річними рідною і зведеною сестрами.

"Нас було близько 25, собаки, кішки, всі, як члени родин", – сказала Софія.

Їхній собака теж боявся, для нього найстрашнішими були вибухи, пригадала переселенка.

"Намагалися вийти, щоб вона хоч трішки погуляла, і був вибух, то після того вона ще два дні не виходила на вулицю, в неї був дуже сильний стрес. Не реагувала на жодні команди, лежала і ячала", – розповіла Софія.

Вибухи не вщухали, руйнували будівлі — у Софії є відеопідтвердження.

"Були вибухи дуже близько до нього (будинку – ред.), пошкоджена районна лікарня неподалік від нашого дому, і саме через це було дуже страшно. Повипадали вікна. Ми готували їсти на вогнищі, з дівчатами сиділи весь час в підвалі", – пригадала переселенка.

Ще одним випробуванням була відсутність зв'язку. 21 день вона не могла додзвонитися до рідної мами та бабусі.

"Щодня я намагалася знайти це місце у дворі, де буде зв'язок, щоб хоча б почути їхній голос, бо я не знала, де вони на той момент. Ось ця невідомість, коли ти не знаєш, чи живі вони, це – найстрашніше", – розповіла чернігівка.

Через три тижні від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вони вирішили втікати з міста. До останнього не знали, куди їхати.

"Нас всіх везла жінка мого тата, героїчна жінка, шість годин ми їхали до Києва. Потім ми поїхали сюди, у Черкаси", – розповіла Софія.

Нині переселенці оговтуються від пережитого.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Щоб був власний простір: у Черкасах шукають житло багатодітним переселенцям Житло в обмін на волонтерство: як на Черкащині обживають занедбані будинки Шукають житло та купують продукти: як волонтерять рієлтори у Черкасах "В’яжемо і в’яжемо": у черкаському комітеті волонтерять містяни й переселенці

Джерело