Російський завод «АвтоВАЗ» через відсутність комплектуючих зупиняється з 16 по 20 травня включно. Про це повідомляється у групі профспілкової організації підприємства на офіційній сторінці в соцмережах.

«Простій у період з 16 по 20 травня з компенсацією у розмірі двох третин середньої заробітної плати встановлюється для працівників, не задіяних у невідкладних роботах із забезпечення функціонування діяльності «АвтоВАЗу», виготовлення запасних частин та роботах над новими проєктами», – йдеться у повідомленні.

У квітні працівників відправили у позапланову корпоративну відпустку, а травень почався затяжними вихідними. Спочатку відновити виробництво планували 13 травня, але згодом стало відомо, що складальний конвеєр буде стояти до кінця місяця.

Російський «АвтоВАЗ» зупинився: в чому причина

Винятком може стати тільки Lada Niva Travel, збірку якої планують запустити в Тольятті наступного тижня.

Загалом «АвтоВАЗ» через дефіцит напівпровідників запроваджує тимчасові призупинення виробництва з середини минулого року.

Власником 100% російського автовиробника до кінця 2021 року була нідерландська Alliance Rostec Auto B.V., що належить «Ростеху» (32%) та Renault Group (68%). Наприкінці 2021 року завершився переведення 100% акції «АвтоВАЗу» в російську юрисдикцію.

Після початку війни в Україні Renault заявила про припинення виробництва на своєму московському заводі та плани перегляду участі в капіталі російського «АвтоВАЗу».

Як відомо, через війну, розпочату Росією проти України, ряд закордонних автокомпаній заявив про зупинку постачання машин російським дилерам: Volkswagen, Audi, Skoda, Jaguar Land Rover, BMW, Mazda, Mercedes-Benz, Volvo та інші.

Крім іноземного автопрому, росіяни можуть залишитися і без вітчизняних автівок. Наприклад, «АвтоВАЗу» довелося зупинити виробництво, бо виявилося, що російські легковики неможливо збудувати без іноземних деталей.

Джерело