У Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука відкрили фотовиставку в межах україно-американського проєкту "Батьківська Хата. Homestead". Організаторкою проєкту в Україні є черкаська фотографиня Світлана Задоровська. Із 40 фотосюжетів, представлених на виставці, 30 створила вона.

За словами Світлани Задоровської, американську сторону представляє фотографиня Оленка Браво з української діаспори в США, а українську — вона. Оленка Браво також є ініціаторкою проєкту та членкинею ГО Ukrainian San Antonio, створеною дівчатами діаспорянками.

За словами пані Світлани, цей проєкт створили, щоб донести до українців світу красу української культури й традицій, яскравий колорит українського села, особливості побуту, будови хат та ремесел прадідів.

Світлана Задоровська розповіла, що під час війни проєктом "Батьківська Хата. Homestead" вони хочуть протистояти російській пропаганді.

"У нашій країні війна, яку веде проти нас найцинічніший і найпідступніший ворог на всіх фронтах – військовому, інформаційному й культурному. Наш культурно-інформаційний проєкт став на боротьбу з російською пропагандою. Ми показуємо, якою насправді була наша країна задовго до приходу "совєтов" і Леніна. Так ми зберігаємо пам'ять про предків для наших нащадків", — прокоментувала співорганізаторка.

За словами пані Світлани, фотовиставку відкрили в обласній бібліотеці, що на Площі Ринок, яка нині є волонтерським хабом у місті Лева.

Світлана Задоровська розповіла, що цей проєкт готували для людей, які не завжди можуть побачити батьківську домівку з тієї чи іншої причини.

"Наприклад, для діаспорян, які не мають можливості приїздити на Батьківщину дуже часто. Для тих, чия хата була зруйнована часом або просто продана. Для донеччан та луганчан, переселенців, які змушені були залишити рідні домівки без найменшої надії на повернення", — пояснила вона.

Світлана Задоровська розповіла, що на світлинах показали народне вбрання різних етнографічних регіонів України кінця XIX — початку XX століття разом із будинками та побутом відповідної території.

"Раніше показували або стародавній одяг, або окремо взяті хати. Це були своєрідні фоторепортажі, наприклад, у народному полтавському строї, але на тлі хати з іншого регіону. Безумовно, всі вони мають велику інформаційну цінність. Але саме проєкт “Батьківська хата. Homestead” вперше поєднав у собі абсолютно все", — пояснила співорганізаторка.

На фотовиставці представили чотири десятки світлин. 30 із них належать Світлані Задоровській. Черкащанка розповіла, що мистецькими проєктами займалася і в Черкасах, долучалася до них і Києві, куди переїхала жити три роки тому. Через воєнні дії в столиці вона з сім'єю виїхала на тимчасове проживання до Львова. І там знайшла себе у фотомистецтві та підтримці українців в період війни.

"Я є організаторкою "Батьківської Хати" в Україні та головною фотографинею проєкту. На виставці представлена більшість моїх робіт. Із 40 фотосюжетів 30 знімала я. Проєкт створювався майже 1,5 року, знімання відбувалося в Києві", — сказала вона.

Крім її робіт, на виставці є фотокомпозиції української фотографині Олександри Першиної та Оленки Браво зі Сполучених Штатів Америки.

За словами Світлани Задоровської, експозиція у Львові працюватиме по 18 травня.

"Не зважаючи на ризики, ми все ж таки вирішили зробити виставку проєкту «Батьківська Хата» в Україні, у Львові, в приміщенні бібліотеки на Площі Ринок. Вона працюватиме по 18 травня",— розповіла співорганізаторка.

Світлана Задоровська сказала, що переглянути світлини можна безплатно. Гостями хочуть бачити й черкащан, які нині перебувають у Львові, сказала мисткиня.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також "Щоб не відбувалось — Україна прекрасна": черкаська художниця створила стінопис у Таїланді Материнський біль та надія: історія про десятьох синів-воїнів із Черкащини Арттерапія на передову: у Черкасах воду для бійців передають у "патріотичних" діжках "Совики" для Сови: студентка з Черкащини плете іграшки для дітей та бійців на передовій

Джерело