За словами голови Національного банку України Кирила Шевченка, збитки матеріальним активам України від російської агресії, включаючи інфраструктуру та будівлі, сягнули 100 мільярдів доларів. Про це голова Нацбанку заявив в онлайн-інтерв’ю The Asahi Shimbun.

На його думку, міжнародна спільнота має прийняти термінове і навіть «неортодоксальне» рішення, щоб врятувати життя в Україні.

«Економічні втрати колосальні. За останніми підрахунками НБУ, Україна втратила майже 100 мільярдів доларів матеріальних активів. Для порівняння: загальний ВВП у довоєнному 2021 році становив приблизно 200 мільярдів доларів. Україна не має внутрішніх джерел для поповнення такого значного капіталу. Тому зовнішні джерела фінансування мають для нас справді важливе значення», – розповів Шевченко.

Втрати України у війні з Росією вже становлять 50% ВВП – голова Нацбанку

За оцінками НБУ, економіка України поступово відновлюватиметься. Але реальний ВВП у 2022 році може впасти щонайменше на одну третину. Втрати можуть бути більш значними, якщо продовжаться більші військові дії.

«Інфляція різко зросла до 15,9% у квітні через перебої в поставках, зростання витрат і зростання цін на тимчасово окупованих територіях. За нашими оцінками, до кінця 2022 року інфляція може перевищити 20 відсотків. Але це залишиться під контролем», – розповів очільник Нацбанку.

Зазначимо, НБУ 24 лютого зафіксував офіційний курс гривні до долара на час воєнного стану на рівні 29,25 гривень за долар. Ринковий курс зараз становить близько 33-35 гривень за долар.

Нещодавно Нацбанк розповів, що робити з гривнями, які пошкодив вогонь.

Джерело