З початку повномасштабної війни тернопільські волонтери виготовили для бійців півтори тонни енергетичних батончиків. Понад 60 кілограмів продукту вдалося зробити за день. Смаколики передадуть бійцям полку "Азов". Про це розповіла Суспільному координаторка справи Марія Гап’юк.

За її словами, з’ївши такий батончик, військовий понад сім годин може почуватися ситим.

На кухні працює десять волонтерок. Інгредієнти подрібнюють на електричних м’ясорубках, потім цю масу перемішують. Рецепт смаколиків розробили самі ще в 2014 році, говорить Марія Гап’юк.

Тернопільські волонтери виготовили для бійців півтори тонни батончиків

"Ми даємо чорнослив, курагу, родзинки, журавлину, домашні яблучка сушені, добавляємо соняшник, арахіс, домашні горіхи, мед. Ці продукти багаті на мікроелементи, змішані разом вони стають ще кориснішими".

Сухофрукти для смаколиків приносять волонтери з Тернопільщини і передає діаспора. Чистить горіхи для батончиків житель Харкова Юрій Бондар. Він у колективі – єдиний чоловік. Каже, за день може налущити три миски зерен.

Під час приготування жінки співають українські пісні. Волонтерка Ірина Заєць приходить готувати батончики щотижня.

"Приходжу сюди з маленькою донечкою. Вона якийсь час дивиться мультики, а потім сама ліпить кульки, теж старається допомогти. Це – спосіб відволіктися, знайти нові знайомства, друзів, а ще – поспівати, поспілкуватися, підтримати один одного", – говорить Ірина.

64-річна Олександра Шпилик працює в одному з університетів Тернополя. Каже, зараз дистанційне навчання, тому має час волонтерити.

"Я переважно подрібнюю шоколад, перемелюю курагу з арахісом, і, якщо ще щось потрібно, то допомагаю. А потім так, як і всі, перемішую, скручую кульки, качаю батончики".

До перемелених інгредієнтів додають топлений мед. Після цього з маси формують кульки, обвалюють їх у кунжуті, скручують батончики. Смаколики запаковують в поліетиленову плівку та складають у картонні коробки з патріотичними написами. Цим займається 18-річна донька Марії Гап’юк Ярина. Дівчина розповідає, що військові дякують за їхню допомогу.

"Мамин знайомий у фейсбуці опублікував фото і написав "Батончики знайшли свого переможця". Бійці дякують нам, пишуть, телефонують".

Читайте також

У Тернополі волонтери виготовляють енергетичні батончики

Джерело