Черкасець понад десять років фотографує дику природу. Знайти вдалий кадр дикої природи – захоплення, розповів Олександр Різник. Найбільше він любить знимкувати птахів.

Щоразу Олександр Різник вдягає маскувальний костюм, аби не сполохати головних героїв своїх світлин.

Черкаський фотограф понад десять років знимкує дику природу

За 20 років такого захоплення Олександр вивчив звички птахів та знайшов способи, як підкрастися до пернатих.

"Спробувати підманити пташку – запис включити і особливо навесні, коли йде шлюбний період у птахів, то це гарно спрацьовує", — розповів фотограф.

Він зазначив, що головне — не сполохати, бо ж найцікавіше спіймати їх природну поведінку.

За словами орнітолога Максима Гаврилюка, найліпше спостерігати за птахами у парках. Там вони звикають до цікавості людей:

"Їх можна побачити з близької відстані й краще роздивитися".

Розповів, що побачити можна до пів сотні видів птахів:

"Щороку з’являються деякі нові види птахів. Вони не є новими для нашої місцевості. Поступово процес урбанізації пристосовується до життя поруч з людиною".

За словами психологині Інни Лук’янець, таке захоплення, не лише знайомство з місцевими птахами. Так можна позбутися роздратування, тривожності та поліпшити сон. Вона зазначила, що цей процес називають орнітотерапією:

"Однозначно природа, звуки природи впливають позитивно на наш мозок, а мозок регулює роботу всього організму і він посилає імпульси у всі частини нашого організму. Якщо гармонізується робота мозку, то гармонізується тоді робота всього організму".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також "Танго свободи": в Черкасах організували безоплатні курси аргентинського танцю Черкаська спортсменка виборола "золото" на турнірі з боксу у Європі "Руки є, бракує тканини": черкаська дизайнерка шиє форму для військовослужбовців

Джерело