Анастасія Лисянська за своє життя війну застала двічі. Коли німецькі війська вторглися на територію Радянського Союзу, їй було 11. А в її 92 роки почалася повномасштабна російсько-українська війна. Через це жінка з Донеччини переїхала до Полтави.

В орендованій кімнаті полтавського гуртожитку 92-річній Анастасії Лисянській її донька робить зачіску. Через війну під обстрілами вони переїхали із селища Нью-Йорк, що на Донеччині.

"Я їхала дуже важко. Я дуже слабка, бо їсти не було нічого, я слаба була. Мене забрала донька, всю дорогу мені погано було. Ледь доїхала. Я думала, що в дорозі помру", - розповідає жителька Нью-Йорку Донецької області Анастасія Лисянська.

За своє життя жінка бачить війну друге. Коли їй було 11, німецька армія вторглася на територію Радянського Союзу.

"У 1941-му році почалась війна, але я ще мало розуміла тоді. Жили ми непогано, а потім уже далі почала розгоратися війна. Німці стали входити до нас", - пригадує Анастасія Лисянська.

Тоді на фронті загинув її батько, а будинок, в якому проживала, знищили.

"Коли німці відступали, наші їх гнали. Потім дивляться, що літак летить. І нам сказали, щоб тікали у підвали. Сусіди до нас приходили у підвал, а я залишалася. Залізла під ліжко, думала, під ліжком врятуюсь. Тоді упала півторатонна бомба в будинок і розбила наш будинок", - згадує Анастасія Лисянська.

Вдруге жінка застала повномасштабну війну 2022-го, коли Росія вторглася на територію України.

"Там щодня обстріли. Ми сиділи в підвалах. І з підвалів дивилися, куди стріляли. Я жила на п’ятому поверсі. Я її залишала у передпокої, а сама бігла у підвал", - говорить жителька Нью-Йорку Донецької області Любов Куженко.

Любов Івженко та її мати хочуть, щоб війна, яка нині триває в Україні, завершилася і вони повернулися додому.

"Я була ще малою, а зараз уже розуму більше. Дивлюся оце, що воно за війна. Це важка, дуже важка війна. Б’ють, стріляють, будинки ламають, будинки горять, що ж це таке? Люди все кидають і тікають", - каже жителька Нью-Йорку Донецької області Анастасія Лисянська.

Читайте також: В одній із громади на Полтавщині для переселенців створили фонд житла

Джерело