В обласній бібліотеці імені Котляревського прибирають з полиць літературу російських письменників. Це, зокрема, книги, газети та журнали. Роблять це згідно з рекомендаціями Міністерства культури та Держкомітету телерадіомовлення, розповіла Суспільному директорка бібліотеки Тетяна Зеленська.

Твори Достоєвського, Маяковського та деяких інших російських письменників нині не можна буде знайти на полицях обласної бібліотеки імені Котляревського у Полтаві. Усе через повномасштабну війну в Україні.

"Державний комітет з телебачення та радіомовлення, який і до цього займався питанням відстежування літератури Російської Федерації, яка була направлена на підрив влади України, на агресію, на сайті виставляють списки авторів і списки книг, які не відповідають законам моралі, і не повинні бути публічними у бібліотеках", - говорить директорка обласної бібліотеки ім. Котляревського Тетяна Зеленська.

Без російських авторів: у полтавській бібліотеці прибирають із полиць книги

"Кожну книгу я беру і перевіряю. Якщо це видання, яке під санкційними списками, то я тоді вилучаю цю книгу. І далі перевіряємо її в електронному каталозі", - каже завідувачка відділу обласної бібліотеки ім. Котляревського Ольга Мазнєва.

За словами Ольга Мазнєвої, у відділі зберігання основного фонду книг за день з полиці прибирають до трьох сотень видань. До тисячі екземплярів російських письменників забрали і у відділі абонемента.

"Специфіка нашого відділу така, що частина книг ще на руках. Тому, ми ті, що були на місці, познімали, цілі серії фентезі російської, а дещо, як повертається з обігу, ми вилучаємо. Так поступово будемо працювати", - каже завідувачка відділу обласної бібліотеки ім. Котляревського Лариса Лисенко.

"Я категорично за класику. Класика є класика. Вона вічна", - говорить полтавка Вікторія Лазенко.

Деякі примірники залишать в одному екземплярі. Вони будуть у закритому доступі.

"Ця література буде для науковців, які будуть працювати для історії, розвитку тих подій", - каже директорка обласної бібліотеки ім. Котляревського Тетяна Зеленська.

Усього у закладі уже вилучили до семи тисяч примірників, говорить директорка бібліотеки Тетяна Зеленська.

"Книги вилучаються з фонду. Вилучаються із карткового та електронного каталогів. Списуються із інвентарних книг і потім здаються в макулатуру", - говорить директорка обласної бібліотеки ім. Котляревського Тетяна Зеленська.

За словами директорки закладу, скільки ще книг мають прибрати, невідомо, бо надходять нові рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів.

Джерело