У Тернополі представили проєкт West Ukraine Digital, який допомагатиме впроваджувати онлайн-послуги в громадах. Про це розповіла Суспільному керівниця проєкту Оксана Качурівська.

За її словами, його реалізовуватимуть в Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Львівській областях. Створити такий проєкт в Мінцифрі планували ще до війни. Наразі розробили перший проєкт West Ukraine Digital.

"Це – міжрегіональний серверний центр, де зберігатимуть інформацію з територій, де тривають бойові дії. До цієї величезної серверної бази органи місцевого самоврядування, обласні військові адміністрації можуть релоковувати свої серверні потужності, аби мати постійний доступ до інформації. А це і персональні дані, і реєстри, й інші сервіси", – говорить Качурівська.

Онлайн-послуги у громадах: в Тернополі представили новий проєкт

"Коли почалася війна, частина сервісів була знищена. Серверну інфраструктуру, до якої було отримано незаконний доступ, вже не можна було використовувати. В деяких випадках взагалі втратили доступ до даних, не було зроблено копій. І на сьогодні не у всіх є ресурси, щоб знову закупити сервери, встановити і запустити їх. Особливо в органів місцевого самоврядування. Тому була пропозиція створити міжобласний дата-центр", – розповів директор "Тернопільського інформаційно-аналітичного центру" Олександр Терещенко.

"Офіс буде намагатися просувати цифрові проєкти для регіону в форматах smart-region, smart-city, електронні послуги, цифрові квитки, цифровізацію різноманітних сфер бізнесу, запровадження фінансових послуг в цифровому форматі для бізнесу. І також будемо працювати із закордонними партнерами, щоби в Україні проєкти ставали більш цифровими", – сказала керівниця проєкту.

Представники West Ukraine Digital будуть спілкуватися з представниками громад та бізнесу. З'ясуватимуть, які онлайн-послуги їм необхідні, каже заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Олександр Кулепін.

"Це все пізніше будуть прописувати в технічних завданнях. А потім чотири обласні військові адміністрації будуть реалізовувати їх на своїх територіях", – повідомив Кулепін.

Оксана Качурівська каже, сервер розмістять на території західної України. Фінансуватимуть його роботу за кошти бізнесу та частково з державного й місцевого бюджетів.

Читайте також У Тернополі облаштовують приміщення для бізнесу жінок-переселенок

Джерело