"Чугайстри" — такі маскувальні костюми для снайперів на фронт роблять волонтери у палаці дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" в Ужгороді. Про це Суспільному розповіла волонтерка Руху підтримки Закарпатських військових Тетяна Гончар.

"Чугайстер" — це такий лісовий чоловік, який живе в наших карпатських горах. Він полює на злих духів і допомагає добрим", — каже волонтерка.

Частину маскувального костюму плете Наталія Штафіра: "Вкладаю в кожний вузлик силу, мою любов, надію, віру, благаю землю нашу щиру — допомогти в скрутну годину". Таке замовляння Наталія придумала сама та промовляє його щоразу, коли плете костюми або сітку.

В Ужгороді для снайперів на фронт створюють маскувальні костюми

"Я знаю, що є дуже велика сила в слові, якщо щось людина загадає, задумає, промовить це у всесвіт, і воно, дійсно, працює. Одного разу, коли я прийшла додому подивилася новини, в мене і склалися ці рядки”, — розповіла волонтерка.

Частини маскувального костюму "Чугайстер" зшиває Марина Бєлоєнко. Каже, що маскувальні костюми почали плести два тижні тому. Сітки ж плетуть з початку війни. "Хлопці нам пишуть та дякують за сітки, бо вони рятують їх життя. Розповідали, що був обстріл і стояли машина одна за одною і всі були пошкоджені, крім отієї, яка була під сіткою. Тому ми вирішили таке робити для тих хлопців, які ходять у розвідку, мають лежати і бути дуже непомітними. Тож зараз робимо костюми конкретно для снайперів", — каже волонтерка.

Маскувальний костюм "Чугайстер" волонтерки шиють впродовж трьох днів, розповідає Тетяна Гончар. "У нас приблизно 5-6 волонтерів, вони кожен день заплітають їх, потім зшивають. Приблизно три-чотири дні йде на один маскувальний костюм. Тому нам дуже не вистачає як допомоги в роботі, так і матеріалу. Останній нам потрібний навіть білий, бо ми фарбуємо його у потрібні кольори. Якщо хтось має, приносьте нам в "ПАДІЮН" або на Гойди, 8", — каже жінка.

За словами Тетяни Гончар, загалом волонтери зробили три маскувальні костюми, один вже відправили на фронт.

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн Росія втратила у війні з Україною близько 34 430 військових Зеленський заявив про підтримку Литви у блокуванні транзиту у Калінінградську область РФ Українці за добу назбирали гроші на два "Байрактари" для ЗСУ

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело