Вихованці Черкаського клубу юних моряків навчаються керувати суднами, вивчають будову кораблів та штурмову навігацію. Все це на суші, без виходу в акваторію, розповів Суспільному керівник одного з гуртків Юрій Жебет.

Керують суднами без виходу на воду: як навчаються вихованці клубу юних моряків у Черкасах

Гуртківці на одному із занять навчалися швидко розмотують шкоти, займати необхідні позиції та готувалися підняти вітрила. Повторювали доти, аби відточити це вміння до автоматизму, розповів керівник гуртка Юрій Жебет.

"Будемо відпрацьовувати спуск та підйом вітрил, плюс розпаковування всіх шкотів", – сказав він.

На чолі судна — десятикласник Дмитро Ярошинський. Хлопець планує стати військовим моряком. Навчання в клубі є першими сходинками до мрії, тому заняття не пропускає навіть влітку під час канікул, розповів Дмитро.

"Я хочу пов’язати своє життя з морем, і через це мені тут подобається навчатися".

За словами сімнадцятирічного Артема, за час перебування в клубі дорослішаєш не тільки фізично, а й розумово:

"Клуб надає життєвий досвід. Подобається тим, що ми приходимо сюди такі маленькі, недосвідчені, ще не зрозуміло, як жити в цьому світі, а тут є все, що нам потрібно", – прокоментував хлопець.

2022 року через заборону навігації юні моряки залишилися без найочікуванішого етапу навчань – виходу на воду, розповів керівник гуртка старшин шлюпок Юрій Жебет.

"Відпрацьовуємо підняття вітрил, бо це хлопці, які будуть складати залік. На дистанційному навчанні вони пройшли теорію, а зараз у них на суші підготовка до практики, бо вода в нас зараз закрита тимчасово".

Без виходу в акваторію заняття зовсім інші, пояснив учасник гуртка Тимур Майборода. Він займається вісім років.

"Це була основа і це було образливо, що не можна виходити на наші шлюпки на річку. На воді це живі емоції, а тут ми стоїмо на місці".

За словами Юрія Жебета, такий гурток не для розваг чи відпочинку, а треба працювати, аби досягти успіху.

"Як і все позашкілля, якщо не дати дітям пригод, то вони собі знайдуть щось інше, тому це їхня і майбутня професія. Не один випускник, який вийшов із мого гуртка, вступив до академії, за кордоном ходять на великих лайнерах та кораблях", – пояснив Юрій Жебет.

У клубі дбають і про безпеку: за потреби всі спускаються в укриття, а в спокійний час діти займаються.

За словами Юрія Жебета, дітям треба давати іншу інформацію, щоб вони відволікалися від війни та ставали стійкими й не травмувалися емоційно.

Що відомо 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує. 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. На Черкащині в ніч на 16 березня збили ракету, повідомив радник керівника Обласної військової адміністрації Олександр Скічко. За його словами, травмованих унаслідок події немає. Звуки вибухів, які могли чути 14 червня під час повітряної тривоги в Умані та під Черкасами, були плановим знищенням російських боєприпасів, що не вибухнули, повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині учням дозволять відвідувати школи. За яких умов На Черкащині переселенка з Краматорська організувала творчу майстерню для дітей

Джерело