Державне бюро розслідувань заявило, що викрило колишнього нардепа Валерія Горбатова на фінансуванні терористичних організацій та крадіжці понад 6 тисяч унікальних артефактів з АР Крим

Про це повідомляє пресслужба ДБР

"Працівники ДБР за інформацією ДСР Нацполіції викрили на фінансуванні терористичної організації "ДНР" колишнього народного депутата України Валерія Горбатова, який на початку двохтисячних років очолював Раду міністрів АР Крим. Він продовжував здійснювати бізнес-діяльність на окупованих територіях України та сплачував податки окупантам", — йдеться у повідомленні.

Фінансування тероризму та викрадення артефактів: ДБР заявила про викриття екснардепа Горбатова

За словами правоохоронців, також Горбатов привласнив культурну спадщину України, за попередньою інформацією, викрадену з кримських музеїв та придбану у "чорних археологів". При цьому вони стверджують, що колишній депутат має тісні зв’язки з так званим головою анексованого Криму Сергієм Аксьоновим, з яким веде спільний бізнес, а дружина Аксьонова надавала Горбатову довіреність на право користування своїм майном.

"Окрім цього Валерій Горбатов має безпосереднє відношення до діяльності "Горлівської паперової фабрики" та ТОВ "Благодійний Союз (БС)", що здійснюють діяльність на тимчасово окупованій території України та, відповідно, сплачують там податки чим, фактично, фінансують незаконні збройні терористичні угрупування", — зазначили в ДБР.

Окрім того, фірми, афільовані з Горбатовим, діють і в тимчасово окупованому Криму. При цьому з міркувань безпеки бізнес Горбатова, у сфери інтересів якого входять нерухомість, політична діяльність та агробізнес, на окупованій частині України зареєстрований на його сина, племінника та інших довірених осіб.

"Слідчі ДБР зібрали неспростовні докази причетності Валерія Горбатова до фінансування дій, направлених на повалення конституційного ладу в Україні, зміни її меж або державного кордону та виправдання агресії проти України", — зазначив Директор ДБР Олексій Сухачов.

За оперативними даними правоохоронців, ексдепутат втік з Києва на окуповані території напередодні повномасштабної російської агресії.

Під час одного з шести одночасно проведених обшуків в одному з офісів у Києві співробітники ДБР виявили понад 6 тисяч одиниць історичних та культурних цінностей. При цьому частина колекції знаходилась у попередньо підготовлених "таємних кімнатах" офісних приміщень.

Згідно з висновком експертів Національного музею історії України історичні артефакти належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя. Серед них — скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчуга 12 сторіччя, шоломи епохи еллінізму та посуд Трипільської культури. За попередніми даними, вартість колекції сягає кількох мільйонів доларів.

Санкція статей, за якими порушені провадження проти Горбатова, передбачає покарання до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Що відомо Служба безпеки припинила діяльність компанії, яка займалась незаконним видобутком українських надр у промислових масштабах. Нею керував російський бізнесмен, якому належала ціла фінансово-промислова група. 2 червня Київська міська прокуратура повідомила, що власників мережі ресторанів підозрюють в легалізації та виведенні коштів у Російську Федерацію. 31 травня в Офісі генпрокурора повідомили, що правоохоронці викрили Крюківський вагонобудівний завод на виведенні коштів в Росію. 26 травня столична прокуратура спільно з СБУ викрили незаконну схему постачання в Україну мінеральних добрив з Російської Федерації в обхід санкцій РНБО. Київська прокуратура націоналізувала 20 вантажівок "МАЗ" та корпоративні права двох підприємств, пов’язаних з урядом Білорусі. 17 травня ДБР виявило на Київщині підприємство з виробництва будівельних метаріалів, підконтрольне російському олігарху Андрію Молчанову. 10 березня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє націоналізувати все російське майно в Україні. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 121. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело