З 1 червня розпочався посилений епіднагляд за холерою. Так відбувається щоліта, адже це сприятливий час для поширення захворювання.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє пресслужба МОЗ.

За його словами, за два тижні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України обстежили 545 пацієнтів із гострими кишковими інфекціями на холеру. В жодному з досліджених зразків не було виявлено холерних вібріонів.

З початку червня на холеру обстежено понад 500 людей — Кузін

Кузін зазначив, що окрім обстеження хворих, проводиться і дослідження зразків навколишнього середовища.

Так, за цей період було досліджено понад 550 проб прісної води, 47 проб морської води та 215 проб стічної води. Там також не виявлено холерних вібріонів.

У МОЗ нагадали, що джерелом збудника холери є людина, яка сама є носієм вібріонів. Найчастіше вона передається під час вживання забрудненої води, овочів, фруктів, їжі, яку готувала інфікована особа, у разі купання у заражених водоймах і через побутові контакти.

Холерний вібріон може тривалий час зберігати життєдіяльність: Холерний вібріон може тривалий час зберігати життєдіяльність:

у воді та харчових продуктах за кімнатної температури — протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення — впродовж 8 годин, за низьких температур та у морській воді — понад 2 тижні.

Водночас збудник холери гине протягом хвилини кип’ятіння води, є малостійким до висушування, впливу прямого сонячного опромінення та дуже чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Які симптоми холери

Від потрапляння збудника хвороби в організм до перших симптомів минає 1-5 днів. Проявами захворювання є діарея, нудота та блювання, судоми, зміна рис обличчя (западання очей, посиніння губ і вушних раковин), зниження температури тіла та еластичності шкіри.

У МОЗ наголосили, що холера може бути смертельною. За важкого або середнього перебігу і без адекватної медичної допомоги смерть може наступати через втрату рідини та електролітів.

Серед інших тяжких наслідків інфікування є зневоднення, шок, зниження рівня цукру в крові, зниження рівня калію, ниркова недостатність.

Якщо вчасно отримати медичну допомогу, холеру можна вилікувати. За появи перших симптомів необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря. Під час терапії важливо відновити кількість рідини та баланс мінералів в організмі. Для цього застосовують регідратаційні розчини.

У МОЗ також зазначили, що запобігти захворюванню на холеру допоможуть:

дотримання гігієни рук та харчових продуктів; очищення та миття зон приготування їжі та посуду безпечною водою з мийним засобом, а також їх повне висихання перед повторним використанням; кип’ятіння води упродовж щонайменше хвилини (навіть якщо йдеться про воду для миття рук); використання (за можливості) бутельованої води; відмова від купання у неперевірених водоймах. Що відомо Раніше головний санітарний лікар Ігор запевнив, що система охорони здоров’я України має достатній запас ліків, щоб локалізувати і лікувати холеру. У зв’язку зі збройною агресією РФ окремим регіонам України загрожують спалахи деяких хвороб, зокрема кору, дифтерії та холери, повідомив голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт. Під час війн глобальною проблемою стають інфекційні хвороби, такі як дифтерія, поліомієліт, краснуха та паротит, кір і туберкульоз, а також коронавірус. Запобігти спалаху цих хвороб можна вакцинацією, заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко. В окупованому РФ Маріуполі можливий спалах холери через проблеми з водою. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна сказала менеджерка ВООЗ з питань інцидентів в Україні доктор Доріт Ніцан. Читайте також

У Маріуполі люди звертаються до лікарень з симптомами холери — Андрющенко

У РФ готуються до епідемії холери біля кордону з Україною. Можливо, це пов’язано з біологічною зброєю — розвідка

В Маріуполі нестерпні умови життя та антисанітарія — міська рада

Росія готується до епідемії холери в окупованому Криму

У воду потрапляє трупна отрута: Маріуполь на межі гуманітарної катастрофи – голова Донецької ОВА

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело