Та як стверджують військові експерти, оркам набагато цікавіше не знищити, а вивезти технології та обладнання, йдеться в ТСН.

Олександр Олександрович показує наслідки ракетного удару по його рідному інституту . Під час обстрілу він чергував, аж раптом почув два короткі і один дуже сильний вибухи. На щастя, ніхто з працівників не загинув.  «Тоді, коли ми сюди підійшли – горів оцей корпус, горів цей, через то що на даху упали безпілотники. Тут поцілила ракета, там безпілотник упав», - каже він.  

Росіяни обстріляли дослідні цехи. Шістдесят років тут вирощують штучні алмази і вивчають властивості надтвердих матеріалів. Кадри атаки на наукову установу побачили в усьому світі.  Із вирощених кристалів виробляли різноманітний інструмент для різання і удосконалювали технологію синтезу. Після розпаду союзу жодних військових досліджень тут не проводили, хіба що свердла по металу вважати зброєю. 

В Україні росіяни знищують наукові установи та інститути, які допомагали в розробках їхньої ж зброї

З перших днів війни російські війська руйнували наукові заклади по всій Україні. Ракетно-бомбовими ударами знищено корпусита обладнання відразу двох фізичних інститутів у Харкові.  «Вони займались знищенням інфраструктури науковоємких підприємств. І вони дуже добре знали, де вони розташовані і куди стріляти», - кажуть працівники.  

Юрій Логвінов – виконує обов’язки директора інституту радіофізики та електроніки. Цей заклад майже зруйновано. Вчені знають у чому причини обстрілу: саме тут за часів СРСР розробили технологію наведення крилатих ракет. Зараз здобуток тодішніх українських вчених – працює на російських військових.

«Система «Кортік», яка забезпечує захист від протикарабельних ракет. На «Адміралі Кузеніцові» вона стоїть. Сухопутний варіант – це панцир С, ракети «Калібр», наукові проробітки, можливостей самонаведення для цих ракет, вони якраз відбувались у нашому інституті», - зазначають працівники.

В академії наук України вже рахують збитки, але їх важко виразити в грошовому еквіваленті. Наразі відомо про п’ятдесят зруйнованих закладів. Найбільше постраждали Харків та Київ. Що відбувається на окупованих територіях Херсона та сходу України – невідомо. Також не знають в академії і кількості загиблих вчених.

Знищують, бо не можуть вкрасти - це стратегія росіян щодо української науки, каже директор Національного антарктичного наукового центру і колишній військовий Євген Дикий. «Ми маємо прецедент Криму, ми маємо прецедент окупованої частини Донбасу, вони якраз люблять наукові такі наші об’єкти і освітні об’єкти, вони люблять забирати цілими і використовувати для себе», - твердить він.  

Свіжий приклад такої поведінки – розграбоване обладнання Чорнобильської АЕС. Відступаючи, росіяни поцупили унікальне дослідне устаткування на майже десять мільйонів доларів. «Не знищити, а вкрасти. Хай потім розказують, що наука – поза політикою. Якраз російська академія наук абсолютний співучасник мародерства разом з російською армією. А це саме мародерство», - кажуть науковці.  

Поступово атаковані росіянами інститути оговтуються. В кабінеті директора інституту надтвердих матеріалів на поличці шматок ракети та двигун від дрона, того, що атакував цехи, як пам’ять з важких часів.

А Олександр Олександрович після встановлення вікон і відновлення даху готовий і далі вирощувати алмази.

Читайте також:

Харків’яни, які втекли від війни до Львова, самотужки організували урбан-кемп у своєму прихистку

У колишнього депутата виявили незаконну колекцію старожитностей із 6 тисяч музейних експонатів

На Запоріжжі ЗСУ знищили кілька мінометних розрахунків росіян: накрили САУ та гармати

Джерело