Тернопільський апеляційний суд не задовольнив позов вчителя історії Почапинської загальноосвітньої школи Віталія Ковальчука, якого відсторонили від роботи через відмову від вакцинації. Чоловік просив визнати наказ директора незаконним і виплатити йому заробітну плату за вимушений простій, а це 57 тисяч гривень.

Віталій Ковальчук викладає історію у Почапинській загальноосвітній школі. Чоловік розповідає, у листопаді минулого року його відсторонили від роботи через відмову щепитися від COVID-19. Він каже, після цього почав судитися зі школою.

"В Тернопільському міськрайонному суді розглядалося моє клопотання щодо незаконності відсторонення мене від роботи. Це рішення було не на мою користь і я вирішив подати апеляцію в Тернопільський апеляційний суд. В апеляції я оскаржував рішення суду першої інстанції щодо незаконності відсторонення і, відповідно, просив суд другої інстанції, щоб мене поновили на роботі і, відповідно, виплатили заробітну плату за весь проміжок часу вимушеного прогулу. Більше 4 місяців це відбувалося, фактично я був позбавлений права на працю. За цей проміжок часу я втратив приблизно 57 тис. грн", – каже Ковальчук.

У Тернополі в суді розглядали справу вчителя, якого відсторонили від роботи

Сьогодні Тернопільський апеляційний суд під головуванням судді Олександра Міщія розглянув клопотання Віталія Ковальчука. На засіданні були присутні його адвокат Ростислав Кравець, директорка школи Галина Щепна та представниця відділу освіти Оксана Алєксєєва. Галина Щепна процитувала накази Міністерства охорони здоров’я, на підставі яких Віталія Ковальчука відсторонили від роботи.

"З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, саме керівникам підприємств, установ та організацій необхідно було забезпечити відсторонення від роботи таких працівників. Без обов’язкових профілактичних щеплень від COVID-19, яких визначено переліком та які відмовляються, або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень. Вище вказані нормативно-правові акти не були скасовані, отже роботодавці змушені були їх виконати", – розповіла Щепна.

Галина Щепна просила суд відмовити у задоволенні клопотання Віталія Ковальчука. Її підтримала Оксана Алєксєєва.

Адвокат Віталія Ковальчука Ростислав Кравець каже, його підзахисного відсторонили від роботи незаконно.

"В матеріалах справи відсутні підстави, в яких було зафіксовано ухилення від вакцинації, повинен бути складений акт. Якщо людина ухиляється від вакцинації, складається лікарем, в присутності двох свідків. Такого акту в матеріалах справи немає. є такий закон "Про епідеміологічне благополуччя населення" стаття 7, де передбачено, що таке відсторонення можливе виключно за поданням головного санітарного лікаря. Такого подання в матеріалах справи нема", – каже адвокат.

З 1 березня Віталія Ковальчука поновили на роботі. Це зробили тому, що вийшов наказ Міністерства охорони здоров’я про призупинення дії попереднього документа, яким роботодавців зобов’язували відсторонювати від роботи невакцинованих людей. Про це розповів Віталій Ковальчук.

"Я зараз відновлений на роботі до закінчення воєнного стану, після закінчення воєнного стану право роботодавця буде в тому полягати, що мене можуть відсторонити від роботи", – каже вчитель.

Апеляційний суд клопотання Віталія Ковальчука не задовольнив. Чоловік каже, звертатиметься до Касаційного суду.

За словами адвоката Ростислава Кравця, загалом його адвокатське бюро розглянуло 120 справ про відсторонення від роботи людей, які відмовилися щепитися від COVID-19. 70 з них адвокати змогли виграти і людей поновили на роботі. Інші справи ще розглядають. Про це розповів адвокат. Скільки позовів щодо відсторонення від роботи через відсутність вакцинації розглянули суди Тернопільщини – невідомо.

Що відомо На Тернопільщині невакцинованих освітян відсторонили від роботи

Джерело