У Тернопільському художньому музеї відкрили виставку картин і гобеленів Олега Курдибахи. Про це Суспільному повідомив директор музею Григорій Шергей.

За його словами, майстер художнього текстилю та станкового живопису показав в експозиції 92 своїх роботи.

"Виставкою "Живопис. Гобелен" ми започатковуємо у нашому музеї проєкт під робочою назвою "Тернопільські "бойчукісти". Він буде тривати протягом кількох років. "Бойчукістами" ми називаємо лауреатів премії імені Михайла Бойчука, яка була заснована у 1990 році. Першим лауреатом її була мистецька група "Хоругва". А у 2008 році лауреатом цієї літературно-мистецької премії став Олег Курдибахам, – каже Григорій Шергей.

У Тернопільському музеї відкрили виставку картин і гобеленів

Серед робіт Олега Курдибахи, які можна побачити на виставці – один із найбільших його творів – "За народними мотивами". Його художник створив у 1977 році. Розмір – 164 на 160 сантиметрів.

"Я працював над ним близько трьох тижнів. Це залежно, якщо з ранку до вечора, то швидше зробиться. А якщо з перервами, то довше. Трудність у цій роботі та, що кожну ниточку треба вручну підтягнути. Справа на ліво і зліва на право, ну і треба прибити гребінкою. Потрібно мати велике терпіння", – розповів митець.

Олег Курдибаха працював художником Тернопільського бавовняного комбінату. За його словами, на початку 1990-их років, коли не було замовлень на гобелени, зайнявся живописом. Художник працює у техніці темпера. Пише акрилом та олією. Його картини – це пейзажі, етюди, квіткові натюрморти, абстракція. Використовує фарби приглушених відтінків.

"Я дуже люблю квіти – споглядати їх, вирощувати й малювати. Але моя тематика дуже різна. Я не зупиняюся на якомусь одному жанрі, працюю у різних. Улюблене – квіти і наша земля, люди", – каже художник.

Виставка "Живопис. Гобелен" у Тернопільському художньому музеї триватиме до кінця серпня. Повідомив директор музею Григорій Шергей.

Олег Курдибаха народився у селі Білогородка на Київщині. Закінчив Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва. Член Національної Спілки художників України. У творчості використовує народну символіку, традиційні мотиви. Оформив інтер’єри громадських будівель в Одесі, Калуші та Тернополі. Його твори зберігаються у музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Читайте також

Тернопільський митець передав 86 картин художньому музею

Джерело