Від початку повномасштабної війни понад 2,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб звернулися до центрів зайнятості у регіоні. Із них майже чотири сотні працевлаштували. Про це Суспільному розповіла директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. За її словами, найбільше шукають роботу жителі Харківщини.

Тетяна Перепелиця прибирає територію вздовж акваторії Ворскли. Жінка переїхала з Лисичанська, що на Луганщині. На роботу влаштувалася через центр зайнятості.

"Я вдома втратила роботу, а мені лишається рік до пенсії. Думаю: "Що мені робити, де роботу шукати?" і звернулась у центр зайнятості. Прийшла, а трудова (книжка – ред.) лишилась у мене на роботі, зробили запит, щоб мене розрахувати там. Мені запропонували: "У нас є громадські роботи, ви не проти сходити туди і подивитися?", я кажу: "Я тільки за", – говорить працівниця рятувально-водолазної служби Полтави Тетяна Перепелиця.

Працевлаштування ВПО на Полтавщині: скільки знайшли роботу

На прибирання пляжів Полтави у рятувально-водолазну службу влаштувалися шестеро переселенців.

"Внутрішньо переміщені особи будуть працювати на комунальній організації до 15 вересня цього року. Що стосується оплати їхньої праці, то це мінімальна (зарплата – ред.). Їх направив наш міський центр зайнятості", – розповідає начальник рятувально-водолазної служби Полтави Євген Савчук.

Загалом у полтавському центрі зайнятості від 24 лютого статуси безробітних отримали 514 переселенців, каже директор Полтавського міськрайонного центру зайнятості Петро Петренко.

"Звернулося людей, які не бажали отримувати статус безробітного чи звільнятися, удвічі більше, але такий облік не ведеться, оскільки людина має право не повідомляти свої дані, якщо вона звертається виключно за пошуком роботи. Із них 41 людина працевлаштована завдяки службі зайнятості і 42 людини приймало участь у громадських роботах", – говорить Петро Петренко.

Від початку року за допомогою до центрів зайнятості регіону звернулося майже 2 800 переселенців, говорить директорка Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

"Із них 2 600 звернулися від початку війни. За цей період за сприяння служби зайнятості, крім дійсно компенсаційних витрат, працевлаштовано 385 осіб даної категорії. Місяць ми підбираємо роботу за фахом. Потім ми все-таки прив’язуємося до потреб людини, до її знань, до вмінь і пропонуємо всі вакансії, які є на ринку праці", – каже Катерина Клавдієва.

За її словами, найбільше переселенців працевлаштували у Полтаві, Кременчуці та Горішніх Плавнях. Загалом же від 24 лютого отримали статуси безробітних 16,5 тисяч жителів регіону.

Джерело