Уже більш як три роки Рейн-Хунсрюк кліматично нейтральний – не загрожує клімату

Сонячна енергія, вітер і біопаливо. Така проста комбінація повністю забезпечує західний район Рейн-Хунсрюк енергією. Від неї працюють житлові будинки, громадські будівлі та підприємства. І ще й залишається достатньо енергії для зарядки електромобілів та велосипедів.

"Аж до 1995 року ми самі не виробляли жодної кіловат-години енергії. Все доводилося імпортувати. Потім деякі провидці сказали, що війни ведуться через нафту і газ, і вирішили, що нам треба щось із цим робити", – розповів менеджер округу із захисту клімату Франк-Міхаель Уле.

Замість російського газу сонячна енергія, вітер і біопаливо: як Німеччина розриває газову залежність (Відео)

Уже більш як три роки Рейн-Хунсрюк кліматично нейтральний – не загрожує клімату. Та ще й незалежний від російських енергоносіїв. За цей час там встановили майже 280 вітрових турбін. Міста й села всіяні сонячними панелями. Побудували і заводи з виробництва біопалива. Його роблять, зокрема, з відходів лісового господарства, яке використовується для обігріву громадських та приватних будівель.

"Зараз ми використовуємо лише близько половини відходів. Якби захотіли переробити все це, могли б легко керувати трьома іншими теплоелектростанціями. Тож теоретично ми могли б експлуатувати шість таких заводів", – пояснює керівник підприємства з переробки відходів Томас Лоренц.

Енергетичний перехід району також приніс економічні вигоди. Рівень безробіття тут упав до 3,5%. А це нижче за середній показник по країні. Місцеві муніципалітети не мають боргів і мають своїх заощадження. Поки ж ціла Німеччина не може відмовитися від російських енергоносіїв, цей регіон країни став справжнім зразком для наслідування – як можна легко відмовитися від імпорту російського газу. Втім таки до 2030-го Берлін планує перейти на відновлювальні джерела енергії, які мають забезпечувати 80% вироблення електроенергії. До 2045-го вся Німеччина прагне стати вуглецево-нейтральною країною. А головне – вільною від російських енергоносіїв, якими постійно шантажує країна-агресорка.

Мирослава Танська, "5 канал"

Раніше голова Єврокомісії закликала готуватися до повної зупинки поставок російського газу. А в Австрії влада вирішила таки забрати у "газпрому" підземне сховище Гайдах.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело