Майже 40% пацієнтів, які лікуються в амбулаторіях Ужгорода, до 1 серпня купували антибіотики без рецепта лікаря. Про це Суспільному розповіла керівниця Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак.

З 1 серпня антибіотики в аптеках продаватимуть лише за рецептом лікаря. Без рецепта на час дії воєнного стану їх можна буде купити тільки в аптеках, що знаходяться у районах бойових дій. Як ставляться ужгородці до нововведення та як отримують ліки військові на фронті — дізнавалося Суспільне.

Тетяна Вівчарук отримала рецепт на антибіотик від своєї сімейної лікарки. "Я перехворіла на ковід, тому є підозра, що в мене бронхіт. І лікарка виписала мені рецепт на антибіотик. Я розумію, що до антибіотика треба ставитися відповідально, тому, думаю, це правильне рішення, що з 1 серпня їх треба буде купляти тільки за призначенням лікаря", — каже жінка.

З 1 серпня антибіотики — лише за рецептом. Як на Закарпатті реагують на нові правила

Сімейна лікарка Тетяна Симканич пояснює: "Ми готові до виписки антибіотиків в електронному варіанті. Далі будемо продовжувати тільки так. Від сьогодні людина має приходити на прийом, щоб отримати електронний рецепт на антибіотик. Серед моїх пацієнтів не має таких, які самі собі призначали антибіотикотерапію".

Ужгородка Олена Головач в аптеці купує сироп від кашлю. Жінка розповіла, раніше купувала антибіотики без огляду та рецепту лікаря. "У більшості випадків не мала часу, тому займалася самолікуванням: купувала без рецепта антибіотики, але, мабуть, це неправильно. Побічних дій у мене не було ніколи, але у всіх людей по-різному організм сприймає, і може бути побічна дія. Заборонили зараз, напевно, це правильно", — розповіла ужгородка.

До сьогодні майже 40% пацієнтів ужгородських амбулаторій купували антибіотики без рецепта, розповіла керівниця Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак. "Лікуються самі, лікуються вдома і вільно отримують препарати в аптеках будь-якого напрямку, для будь-яких захворювань. Це неправильно, адже ми йдемо у Європу, а в Європейському Союзі всі препарати йдуть за рецептами: чи електронними, чи паперовими. Тобто лікар визначає, що має приймати пацієнт, а не сам пацієнт чи аптечний працівник".

У медико-логістичному центрі "Серце до серця" на Закарпатті складають та відправляють ліки, зокрема й антибіотики, людям, які перебувають на окупованих територіях та військовим у зону бойових дій, — розповів лікар-терапевт Сергій Пінчук.

"Ми складаємо посилку для військової частини, яка знаходиться на передку. У них є запит до нас: перелік ліків, а ми намагаємося задовольнити цю потребу. На ті антибіотики, які зараз важко дістати, і їм також — ми виписуємо рецепти тут, йдемо в аптеку, беремо і пакуємо в посилку. Я вважаю, що антибіотики у військових повинні бути, тому що це рани, це якісь інфекції, на які потрібно швидко реагувати. Помітив, що коли приходять заявки, то вони вже створені із системою запасу", — каже медик.

За словами лікаря, щодня на фронт з медико-логістичного центру "Серце до серця" відправляють близько п'ятдесяти посилок з ліками.

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 159. Текстовий онлайн "У Росії немає шансів" — Зеленський закликав українців триматися Генсек ООН привітав вихід першого судна "зерновим коридором" з порту Одеси "Британці розуміють: якщо вони не допоможуть Україні, будуть воювати з Росією" — посол України в Британії РФ може перекинути сили з півночі Донбасу на південь України — британська розвідка

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело