У Полтаві облаштовують приватний пункт перетримки для безпритульних тварин. Насамперед, він для собак, розповіла Суспільному ініціаторка створення закладу Олена Мирополець. За її словами, будувати прихисток разом зі знайомим почали близько року тому, а нині планують розширити територію.

"Ось, наприклад, собака з вогнепальним пораненням у хребет. Вона ніколи не встане. Сліпий песик. Дикі собаки – вони, скажімо так, не пристосовані до життя в місті. 19 тварин на цій перетримці", – говорить ініціаторка створення пункту перетримки Олена Мирополець.

Волонтерка Олена Мирополець показує собак, які мешкають у приватному пункті перетримки. Він розташовується на приватній території її знайомого.

"Я знайшла сім цуценят в ямі від однієї дикої собачки і попрохала Андрія Миколайовича, щоб він мені допоміг з перетримкою. У нього тут було місце необлаштоване, просто була пуста територія. Він мені допоміг зробити маленький манежик для них, і тут починалося все з цуценят. Потім він дозволив мені привести тяжку собаку з вогнепальним пораненням. Вона до сих пір тут живе. Потім у нас з’явився сліпий собака, який з безпритульним чоловіком жив, який помер", – додає Олена Мирополець.

Створювати пункт почали близько року тому. Нині тут мешкає 19 тварин – це собаки та коти.

"Зробили ми паркан, вона дістала матеріал, я дістав матеріал, ми зварили вольєри, і зараз собаки з’являються, з’являються... Я вже до них звик, мені їх шкода всіх, ми їх годуємо, варимо їм. Продукти дають, дякую полтавцям. Собаки у нас всі вгодовані, всі ситі, єдине – у нас проблема з будматеріалами, подорожчало все дуже сильно, це все робиться за свій рахунок", – каже полтавець Андрій Драган.

Нині тут побудували чотири вольєри. У них собаки, які мають проблеми зі здоров’ям. Решта тварин живуть спільно. Для них хочуть побудувати окремі приміщення, та на це потрібні будматеріали.

"Потрібен профлист, потрібні дошки, потрібні кошти на бетонування. На прохання про будматеріали дуже погано відгукуються зараз люди. Плануємо розширити цю територію – продовжити її і побудувати ще принаймні 15 вольєрів хоча б для тих собак, які не можуть контактувати між собою. Також залишилися цуценята, які під час війни не прилаштовуються, тому що зараз люди дуже погано беруть собак", – говорить ініціаторка створення пункту перетримки Олена Мирополець.

За словами Олени Мирополець, за рік з цього пункту перетримки їй вдалося прилаштувати 58 тварин.

Джерело