У Волинському перинатальному центрі триває тиждень грудного вигодовування, під час якого в медзакладі активно популяризують цей вид годування, – розповів Суспільному медичний директор з неонатології Микола Гнатів.

Наразі в перинатальному перебувають 62 новонароджених малюки.

Зі слів лікаря, медики переконують мам, що грудне вигодовування необхідно розпочати упродовж першої години після народження і продовжувати хоча б до пів року.

У Волинському перинатальному центрі триває тиждень грудного вигодовування

"Наша мета – щоб максимальна кількість дітей пішли додому на грудному годуванні. Є випадки, коли жінка перебуває у стресовому випадку, тоді ми мусимо годувати сумішами. Але, є жінки, які зберігають лактацію і тоді в подальшому грудне вигодовування.", – говорить Микола Гнатів.

У відділенні постінтенсивної терапії та ранньої реабілітації новонароджених зараз перебувають 18 дітей. Їх медики поки годують через спеціальний зонд, але в подальшому мамам все ж радять налагоджувати грудне вигодовування.

Зранку 2 серпня в перинатальному з'явився на світ син Анастасії Ягенської. Жінці каже: з грудним вигодовуванням у неї проблем не виникло.

"Першу дитину я годувала грудьми, так само прикладала одразу в пологовому будинку. Дитинка шукає ротиком, на нюх чує і вона вже хоче прикладатися. Я дуже рада, що маю можливість годувати дитину грудьми", – каже породілля.

Разом із третьою дитиною в перинатальному зараз лежить і жителька Львівщини Юлія Дрозд. Зі слів жінки, старших дітей годувала грудьми і зараз це робитиме. Породілля говорить: дитина біля грудей – спокійніша, не вередує, а після годування засинає.

"Не потрібно із собою возити кашу, воду шукати. Ти завжди маєш при собі. Ти їдеш в дорогу чи будь-куди виходиш без проблем можна нагодовувати дитину", – додає жінка.

Тиждень грудного вигодовування в медзакладі триматиме до 7 серпня. За цей час, каже Микола Гнатів, про нюанси грудного вигодовування також нагадають і медикам, які мають прослухати курс лекцій.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело