У Рівному волонтери власноруч створили багі на основі повнопривідних японських позашляховиків. Їх планують передати для потреб військових. Ініціатор проєкту Андрій Друзенко розповів Суспільному: ідея виникла, коли його друг із ЗСУ розповів про гостру потребу в таких автомобілях на фронті.

Волонтери переробляють рамні автомобілі, які не мають електроніки

"Перший — це Mitsubishi Pajero, другий — Hyundai Galloper. Всюди, де є передова лінія, там завжди, як правило, немає доріг, тому вона і потрібна для того, щоб пробиратися непомітно. Під запити військових можемо поставити будь-яке обладнання — під міномет, під . Який буде запит, таке і зробимо", — розповідає Андрій Друзенко.

Багі на фронт: у Рівному волонтери створюють позашляховики для ЗСУ

За словами Андрія Друзенка, автомобілі-багі мають високу прохідність через болота, піски та ліси, і пристосовані для виконання бойових завдань на фронті.

"Взяли за основу Galloper, але в ньому переробили майже все — двигун сфорсовано, забрали верхню раму, зварили саморобну. Сайлентблоки, танкова гума, двигун перебрали, додали 20 кінських сил. По бездоріжжю ми пробували, чіпляли GPS-трекер. Також в ньому стоїть дев'ятиміліметрове бронескло", — розповідає волонтер Петро Гай.

Ще один учасник команди Зорян Наумець каже, що на виготовлення одного автомобіля йде близько місяця. Над ним працює близько двох десятків людей.

"Раніше це тривало довше тому, що вдосконалювали конструкцію, були доробки технічні, з ходовою працювали. Підсилювали деякі вузли. Зараз паралельно ведеться три проєкти, так само база — японські позашляховики. Якщо ми не воюємо зі зброєю в руках, ми таким чином просто долучаємося до нашої перемоги", — каже волонтер Зорян Наумець.

Автор ідеї Андрій Друзенко розповідає, що менше багі обійшлося в 5 900 доларів, а більше — в 6 700. Він додає: виготовляють автомобілі виключно на замовлення військових.

"Ми вже оголосили збір на одну і на другу машину, а третя машина, яка зараз на виході, її вже наші знайомі на передовій за собою забронювали та вже будуть цільовим коштом збирати саме на цю машину, для певної бригади", — додає Андрій Друзенко.

Фінансово команда волонтерів обмежена, то ж власним коштом вони не справляються, розповідає Зорян Наумець.

Обидва автомобілі ще не мають своїх назв, тому волонтери пропонують людям залишати коментарі зі своїми пропозиціями у соціальних мережах.

Читайте також Захист для військових: у Рівному волонтерки виготовляють маскувальні кікімори У Рівному волонтери з використаних електронних цигарок роблять павербанки для ЗСУ "Ми не дамо радості ворогу": у Рівному переселенець щодня плете маскувальні сітки для ЗСУ

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело