Гречка моментально зникає з полиць, тільки-но українці відчувають негаразди в країні і б’є цінові рекорди, йдеться в ТСН.

Білий цвіт у полі – це гречка. Фермер з Волині Володимир Шегедин цього року гречки посіяв більше ніж в попередні сезони. Та все ж не достатньо, аби задовольнити повністю попит українців. І мова не тільки про Волинського фермера. Минулого року вітчизняні аграрії зібрали трішки більше ста тисяч тонн цієї крупи. При тому, що обсяг споживання майже вдвічі більший. Тож недостачу імпортували з Росії.

«Продавали на наш ринок два роки дешевше, ніж на своєму, це був відвертий демпінг і вбили економічну мотивацію наших аграрії займатися гречкою. В 2019 році гречка була 11 гривень в магазинах , це було дешевше, ніж собівартість і вирощування у нас», - розповідає директор міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

Ціна на гречку вже вже перевищує 100 гривень, але фермери прогнозують здешевшання: коли і на скільки

За 20 років посівні площі під гречку скоротилися з понад семиста тисяч гектарів до 84 тисяч у 2021 році. Через засилля російської крупи українським аграріям стало не вигідно вирощувати культуру. Тому з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну вітчизняний ринок відчув дефіцит. Тож навесні її вартість зросла двічі. За кілограм нині просять 100 гривень. В ціні гречка обігнала навіть крупи, які ми не виробляємо, а тільки імпортуємо.

Та попри високу вартість, гречка в магазинах не затримується, її розкуповують. Тривалим дефіцит гречки не буде, як і її висока ціна. З початком нового врожаю на полицях у магазинах займе своє місце. Нині там крупа пшенична, її в Україні багато. «Відбудеться здешевлення гречаної крупи на полицях наших магазинах на 20-30 відсотків»,- кажуть експерти.

Посівні площі під гречку цього року складуть сто тисяч гектарів. Засіяли б і більше, та в дефіциті була не лише крупа. «У березні був великий дефіцит насіння гречки і всі хотіли його купити, не знали, де купити . Насіння гречки цієї весни було дуже дороге з тими всіма подіями, а яка буде на осінь ціна, але однозначно буде менша. Я думаю час розставить на свої місця і стане такого рівня, що воно стане вигідно і споживачам і виробникам», - каже фермер Володимир.

З часом, переконаний як фермер так і фахівці галузі, Україна повернеться до потужностей двох тисячних. Коли не лише задовольняли внутрішню потребу в гречці а ще й крупу експортували.

Читайте також:

Українців попереджають про дешеве "кустарне" пальне, ремонт після якого обійдеться в десятки тисяч гривень

Пара стареньких живе просто на лінії вогню на Миколаївщині, бо пообіцяли сусідам пригледіти за господарствами

Львів’янин вже 28 днів поспіль бігає напівмарафони, щоб зібрати кошти для військових

Джерело