4 серпня — 162 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час "Червоний Хрест" заявив, що не гарантував безпеку українських полонених, оскільки зробити це можуть лише сторони конфлікту. Судно Razoni з українським зерном пройшло інспекцію і продовжило маршрут у Триполі. Перевірку балкера проводила інспекційна група у складі представників України, ООН, Туреччини та Росії. Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, яка претендує на посаду прем’єр-міністра країни збільшила свою перевагу над головним суперником ексміністром фінансів Ріші Сунаком на 31%. США розширили санкційні списки, додавши до них ексгімнастку та депутатку Аліну Кабаєву, низку російських мільярдерів, а також "мера" Маріуполя Костянтина Іващенка, призначеного на цю посаду владою так званої "ДНР".

Волонтери з Литви передали Збройним силам України високотехнологічне обладнання для протидії російським безпілотникам. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Вторгнення Росії в Україну, день 162. Текстовий онлайн

"3 серпня заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Володимир Коваль взяв участь у церемонії урочистої передачі зразків високотехнологічного озброєння від волонтерів Литовської Республіки", — йдеться у повідомленні.

У зверненні до литовської делегації та представників військово-дипломатичного корпусу Литовської Республіки генерал Коваль подякував народу, президенту, уряду, парламенту та військовим Литви за підтримку та допомогу, які країна демонструє та надає на тільки на словах, а конкретними справами.

"Від себе особисто та від Збройних сил України щиро дякую за неоціненну допомогу Україні в нашій боротьбі проти російського збройної агресії та надану значну міжнародну технічну допомогу для потреб ЗС України. Особливо ми вдячні за чергову партію високотехнологічного обладнання литовського виробництва, яке так необхідне зараз для захисників України для боротьби з безпілотними авіаційними комплексами противника", — підкреслив він.

Своєю чергою, аташе з питань оборони при посольстві Литви в Україні полковник Даріус Адомайтіс розповів, що представники литовської телекомпанії "Nonprofit Corporation "Laisves TV" зібрали понад 5 мільйонів євро добровільних внесків на закупівлю і подальшу передачу ЗС України турецького БПЛА "Bayraktar TB2". З огляду на те, що турецька сторона виступила з ініціативою передати один "Байрактар" до ЗС України на безоплатній основі, майже два мільйони євро зібраних коштів були витрачені на виготовлення і надання Україні комплексів протидії БПЛА "Sly Wiper".

Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Донецька області — повітряна тривога.

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив що не гарантував безпеку українських військовополонених, у тому числі з маріупольського заводу "Азовсталь", оскільки зробити це можуть лише сторони конфлікту. Про це 3 серпня повідомляється на сайті організації.

"Ми отримали багато питань щодо ролі МКЧХ у міжнародному збройному конфлікті в Україні, нашої роботи з надання допомоги військовополоненим та про те, що Женевські конвенції говорять про їхні права", — зауважили в "Червоному Хресті".

В організації наголосили, що не могли гарантувати безпеку українських полонених.

"Ми не гарантували безпеку військовополонених, котрі опинилися в руках ворога, бо це не в наших силах. Ми наперед роз'яснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов'язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та суспільної цікавості, а також від наслідків воєнних дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених", — зазначили в МКЧХ.

У Червоному хресті стверджують, що надіслали запит на доступ до колонії в Оленівці одразу після того, як дізнались про атаку 29 липня. При цьому запит стосувався також доступу до всіх місць, де могли перебувати чи лікуватись військовополонені.

"Ми також запропонували підтримати евакуацію поранених та безоплатно передати медикаменти, засоби захисту та матеріали для судово-медичної експертизи", — зауважили в організації.

При цьому МКЧХ досі не має доступу до полонених, які постраждали через атаку, й не мають гарантій для проведення цього візиту. Так само окупанти ігнорують пропозицію про передачу допомоги, необхідної для лікування поранених.

У Харкові пролунали вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

У місті та області оголошена повітряна тривога.

В ніч на 4 серпня російські окупанти обстріляли адмінбудівлю в Немишлянському районі Харкова. Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

За його словами, пожежі не було, жертв немає.

У Миколаєві повітряна тривога

Близько четвертої ранку під обстріли потрапили два райони міста. Про це повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич

Є попередня інформація про пошкодження житлових будинків в одному районі та пожежу в іншому.

У місті знову звучить повітряна тривога, чутні вибухи.

Резолюцію про ратифікацію протоколів про приєднання Фінляндії і Швеції до НАТО підтримали 74 сенатори, при необхідних 67 голосах, повідомляє Reuters.

Як пише C-SPAN, проти виступив тільки сенатор-республіканець Джош Гоулі. Ще один сенатор проголосував як "присутній".

Джерело