У Волинському краєзнавчому музеї 5 серпня організували майстерклас із реставрації глиняного посуду. До майстерки долучилося семеро людей, – розповів Суспільному завідувач відділу давньої історії краєзнавчого музею Тарас Верба.

Учасники побували в ролі археологічного реставратора, котрий працює зі старожитностями. На початку заходу Тарас Верба розповів про роботу археологів, реставраторів, музейних працівників і показав експонати давньої історії, після чого охочих навчали реставрації.

Для учасників майстеркласу підготували сучасний глиняний посуд. Кожен горщик музейники попередньо розбили і склали в окремі коробки. Такий посуд багаторазовий: після складання докупи горщик можна помістити у воду, де він розпадеться на частини та буде придатним до наступних майстеркласів.

Музейники в Луцьку вчили реставрувати глиняний посуд

Пізнавальний захід у музеї відвідала семирічна лучанка Емілія Андрійчук. Говорить: процес реставрації нагадав складання пазлів.

"Археологи відкопують всілякі різні шматки, склеюють їх – все так цікаво. Цей горщик дуже важко скласти, але я складаю через те, що хочу вирости професором і взагалі цікаво відкопувати всілякі артефакти", – розповіла відвідувачка.

Прийшов на екскурсію в краєзнавчий музей, а потрапив на майстерклас дев'ятирічний Віталій Ващишин. Школяр приїхав до Луцька з Червонограда. Каже: здивувався, що можна не лише оглядати експонати, а й спробувати реставрувати річ.

"Частинок може бути скільки завгодно: є маленькі є великі. Найтяжче їх підбирати. Клею треба давати мало", – додав хлопець.

Читайте також "Переселенці та лучани взяли участь у мистецькому майстеркласі з виготовлення ляльок-мотанок" "Терапія мистецтвом: у Луцьку навчали створювати картини, що імітують кераміку" "Мистецький "Арт-батальйон": у Луцьку дітей та дорослих навчали гончарства"

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело