У Полтаві почали прийом заявок на опікунство над безпритульними собаками, які мешкають у пункті перетримки "КАТП-1628". Про це Суспільному розповів начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин установи Сергій Богодюк. За його словами, опікуни на безоплатній основі повинні будуть вигулювати собак, а ще зможуть наглядати за ними, коли собаку візьмуть у родину.

У полтавському пункті перетримки безпритульних тварин нині проживає 120 дорослих собак, а ще – цуценята та коти.

"Собаки мешкають у вольєрах, будках, а коти переміщуються самовільно. Кожній тварині потрібно достатньо часу. Це не вигул 10 хвилин, це протягом години треба приділяти одній окремо собаці. Їм це дає соціалізацію у першу чергу. Тому що тут у нас є тварини, які дикуваті", – каже майстриня з утримання безпритульних тварин "КАТП-1628" Олена Рагозіна.

У Полтаві можна стати опікуном для безпритульних собак: для чого та що це означає

За собаками з пункту перетримки доглядають працівники та волонтери. З усіма погуляти встигають не завжди. Зокрема, для цього тваринам планують шукати опікунів, з якими укладатимуть договори, каже Сергій Богодюк.

"Опікунами можуть ставати або представники зоозахисту, тому що вони вже знають, як із тваринами поводитися, що потрібно тварині. Або небайдужі громадяни міста. Ми розкажемо, ми навчимо. Вона (людина-опікун – ред.) буде приходити сюди не менше, ніж раз на тиждень. Якщо є можливість – частіше", – говорить керівник відділу регулювання чисельності тварин "КАТП-1628" Сергій Богодюк.

За словами Сергія Богодюка, опікуни, зокрема, будуть вигулювати та соціалізувати собак, а ще долучатимуться до благоустрою території пункту перетримки – тобто ремонту будок та вольєрів, за потреби допомагатимуть із лікуванням тощо.

Якщо людина не буде виконувати своїх зобов’язань, мабуть, з нашої сторони буде розірвано договір в односторонньому порядку. Після того, як тварина буде прилаштована у родину, цей волонтер-опікун буде мати повне право і навіть ми будемо просити, щоб було саме так, – тісно спілкуватися саме з новими господарями для того, щоб розказувати про характер цієї тварини, розповідати про звички цієї тварини, про годування", – каже Сергій Богодюк.

Згідно з Порядком регулювання чисельності тварин, той, хто захоче взяти додому відловлених безпритульних кота чи собаку, повинен мати доступ до інформації про неї.

"Була випущена постанова(Кабінету міністрів – ред.) № 720 24 червня, яка наразі зобов’язує комунальні підприємства або відповідні відділи, як у Полтаві – відділ регулювання, звітуватися про відловлених тварин. І якщо така тварина відловлена, стерилізована, вона обов’язково повинна бути чіпована, зареєстрована. І ця інформація повинна бути відображена на сайті міста офіційному", – каже представниця гуманістичного руху "UAnimals" у Полтаві Людмила Хоменко.

Нині від майбутніх опікунів собак почали збирати заявки за телефоном відділу регулювання чисельності безпритульних тварин. За словами начальника відділу Сергія Богодюка, договори зможуть укладати наступного тижня.

Читайте також: У Полтаві охочих навчали користуватися новим майданчиком для вигулу тварин

Джерело