7 серпня — 165 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

Радник керівника Михайло Подоляк підтвердив, що Північна Македонія передала Україні бойову авіацію. Міністерство закордонних справ було змушене визнати недійсними дипломатичні паспорти 225 депутатів Верховної ради, оскільки ті не хотіли віддавати документи на зберігання до МЗС та могли використовувати їх для приватних поїздок. Російські збройні формування намагалися просунутись поблизу Бахмута, Авдіївки та Слов’янська, однак отримали відсіч українських військових, зазнали втрат та відійшли.

Вторгнення Росії в Україну, день 165. Текстовий онлайн

Ольга Сухіна разом зі своєю 13-річною донькою виїхала з Щастя Луганської області. Їм довелося переїхати до Сєвєродонецька ще за кілька днів до початку повномасштабної війни через загострення на фронті. Однак російська армія почала активно обстрілювати і їхнє нове помешкання. Родина вимушена була тікати ще далі від лінії вогню – так опинилися у Дніпрі.

Історію родини читайте у матеріалі Суспільного.

Україна отримала гуманітарну допомогу від західних партнерів, серед якої — інкубатори, турнікети, ліки та інші медичні засоби. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

"Росія щоденно обстрілює українські міста і села, руйнує інфраструктуру, спалює врожаї і, що найстрашніше, ранить та вбиває українців. А тому допомога наших партнерів, яка вже набула безперервний та системний характер, є такою важливою – щоб рятувати якомога більше життів", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, до пакета увійшли:

3 інкубатори; 2998 турнікетів; 18 амбулаторних шприцевих насосів; 16 палет ліків в асортименті; 80 палет шприців; 70 палет антисептичних дезінфекційних засобів; 49 палет засобів індивідуального захисту.

Україні вдалося відновити морський експорт української агропродукції, втім загроза російських провокацій і терактів залишається.

"Наші порти на Чорному морі знову працюють. І хоч поки що дуже рано давати загальні оцінки процесу, все ж можна сказати, що це позитивно і для нашої держави, і для всіх наших партнерів. Проте ключовий ризик – безпековий – досі не знято", — сказав президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Він також додав, що якщо партнери України виконають свою частину зобовʼязань і гарантують безпечність постачання, це вирішить глобальну продовольчу кризу.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні заявив, що навколо Запорізької АЕС спостерігається значне загострення ситуації.

"І попри те, що російські обстріли атомної станції є одним з найнебезпечніших злочинів проти українців та всіх європейців, проти права на життя кожної людини, чомусь немає звіту й навіть простого повідомлення від Amnesty International про це. Дуже красномовне мовчання, яке ще раз вказує на маніпулятивну вибірковість цієї організації", — додав президент.

Джерело