З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України внутрішньо переміщених осіб безплатно заселяють до садиб лісництв Полтавщини. За цей час більше 100 людей отримали тимчасовий прихисток, каже речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко.

Найбільше переселенців за весь час розмістили у Лютенському лісництві, каже речниця.

"Перших внутрішньо переміщених осіб почали приймати фактично з перших днів війни. Це були жителі Охтирки та Харкова. Ми розселяли їх у найближчих лісництвах, щоб людям було ближче діставатися. Першими приймали Чалівське, Диканське, Лютенське, Кременчуцьке лісництво. Кожен може бути на їхньому місці. Тому ми вирішили допомагати людям таким чином. Багато з них їхало у західні області України чи закордон і їм потрібен був тимчасовий прихисток на декілька ночей чи тижнів", - каже Лілія Гнатенко.

У садибах лісогосподарських підприємств Полтавської області поселили за весь час 119 внутрішньо переміщених осіб. Ці люди приїздили з Харківської, Сумської, Донецької, Луганської, Херсонської та інших областей.

У садибах лісництв Полтавщини безплатно живуть переселенці: скільки поселили "Садиби лісництв – це приміщення розміщенні на території лісництв. Це були або спеціально тимчасово облаштовані ліжка у самих лісництвах, або в окремих приміщеннях на територіях лісництв, які призначені для ночівлі людей. Ми надавали людям місця для тимчасового проживання. Харчувалися вони самостійно або за допомоги місцевих жителів чи місцевої влади. Звісно, допомагали з продуктами й наші лісівники", - додала речниця обласного управління лісового та мисливського господарства.

Загалом у садибах, які є на території лісництв Полтавщини, могли прийняти до 300 людей. Нині проживає 20 переселенців, серед них є діти.

"Переселенці влаштувалися на роботу до лісництв у яких жили. Також люди допомагали лісівникам висаджувати дерева. Людей розселили до 10 лісництв області. Обмежень по часу проживання немає. Щоб претендувати на житло потрібно звертатися особисто до лісогосподарських підприємств", - каже Лілія Гнатенко. Читайте також: Відшкодування на комунальні послуги за поселення ВПО: скільки виплатили на Полтавщині Юридична та психологічна підтримка: у Полтаві запрацював центр допомоги переселенцям

Джерело