Більше 15 тисяч школярів з Полтавщині покинули країну з початку повномасштабного вторгнення. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління освітньої діяльності області Ангеліна Кушпіль. За її словами, із них повернулися додому близько 1,5 тисячі. Решта зможуть продовжити дистанційне навчання, перебуваючи за кордоном.

Ліна Денисенко з Полтавської громади на початку повномасштабного вторгнення виїхала з родиною до Німеччини.

"Я мама трьох дітей, двоє з яких школярі. Старша донька переходить до четвертого класу, а середній син іде до першого класу цього року", — каже мама школярів Ліна Денисенко.

Школярі із Полтавщини, які виїхали за кордон: чи можуть продовжити навчання в українських закладах

Під час нового навчального року її діти відвідуватимуть німецьку школу, а ще матимуть дистанційні уроки у рідній українській.

"Ми домовилися з дітьми, що основна школа, основні завдання – це будуть тут в Німеччині. Але у нас залишається українська мова і читання. Тобто ці два предмети ми будемо проходити за програмою того класу, в якому будуть вчитися діти", — додає Ліна Денисенко.

У полтавському науковому ліцеї №3 забрали зі школи документи і переїхали закордон лише троє дітей. Інші продовжуватимуть навчання дистанційно.

"Ми постійно моніторимо ситуацію, яка відбувається в ліцеї з нашими дітками, то станом на сьогоднішній день десь близько 10-13% дітей перебувають закордоном. Але ситуація змінюється щодня. Дехто повертається, дехто чекає змін в державі для того, щоб повернутися. Тому що повернутися хочуть всі", — говорить директорка наукового ліцею №3 у Полтаві Ірина Гринь.

Школярі з Полтавщини, які виїхали за кордон через повномасштабну війну, матимуть змогу продовжити навчання в українських школах паралельно з іноземними освітніми закладами, каже Ангеліна Кушпіль.

"Документи переважно залишаються в школах. І, оскільки документи в наших школах, то це наші учні. Але ж вони вимушено там перебувають і тому там теж охоплені навчанням", — розповідає заступниця начальника управління освітньої діяльності Полтавщини Ангеліна Кушпіль.

За словами Ангеліни Кушпіль, з Полтавщини за кордон виїхали понад 15 тисяч учнів. Із них повернулися близько півтори тисячі дітей.

Читайте також:

Набори для розвитку дитини: як користуються у громаді на Полтавщині

Джерело