Матеріалами ковалям допомагають місцеві та підприємці

На Рівненщині брати-переселенці з Ірпеня опановують ковальське мистецтво і допомагають Збройним Силам України. Вони кують скоби для військових. Роблять це під керівництвом досвідченого коваля. Переселенці опанували професію "з нуля". Вже навчились виготовляти пластини до бронежилетів, саперні лопати та різний сільськогосподарський інвентар.

Переселенець з Ірпеня Василь Мисюра показує, як виготовляє скоби для скріплення дерев'яних колод у бліндажах. До повномасштабного вторгнення чоловік працював менеджером в агрокомпанії. Тепер опановує фах коваля разом із братом Віктором.

Як брати-переселенці з Ірпеня опанували професію коваля, щоб допомагати ЗСУ – сюжет (Відео)

"Якщо це скоби, то ми його розділяємо на частинки у залежності від скоби, яка має вийти. Тоді ми погружаємо його у горно частинками, він має рівномірно прогріватись. Одна сторона готова, ми її залишаємо і працюємо з іншої сторони аналогічно", – розповідає переселенець з Ірпеня Віктор Мисюра.

Віктор до бойових дій працював в охоронній фірмі. Через війну втратив роботу. І разом із братом вирішили допомагати армії в тилу. За останні два дні майстри зробити тисячу скоб.

"Вона гостра, армує споруду, безпосередньо бліндаж", –каже переселенець з Ірпеня Василь Мисюра.

Окрім скоб майстри виконують різноманітні замовлення від військових. Це пластини для бронежилетів, саперні лопати та сокири. Усе максимально якісне. Майстерності братів вчить досвідчений коваль Сергій Торуля.

"Зараз у нас дуже тісна співпраця із військовими, просять щось випрямити, зігнути, різні питання є", – наголосив майстер виробничого навчання Сергій Торуля.

Матеріалами ковалям допомагають місцеві та підприємці. Та робочих рук бракує.

"Загалом у нас тут завжди проходить навчання за професією коваль ручного кування, але так сталося, що на початку війни наша група не довчилась і пішли служити в ЗСУ", – підсумував Сергій Торуля.

Переселенцям або безробітним тут готові допомогти здобути новий фах. Брати-ковалі Віктор та Василь кажуть, що нова професія корисна як у воєнні часи, так і у мирні. Тож після війни новий фах не полишать. Навпаки. До Ірпеня планують повернутися у вересні, коли завершать навчання. До того часу планують підготувати до роботи власну ковальську майстерню.

Оксана Ткачук, Рівне "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело