У покинутій школі села Заріцьк на Рівненщині завершують облаштовувати житло для переселенців. Ремонт у будівлі колишнього навчального закладу розпочали у червні за гроші благодійників. Наразі там вже проживає двоє переселенців, вони допомагають завершити роботи. Загалом в приміщенні колишньої школи може оселитися близько чотирьох десятків людей.

Олена — з Дніпропетровської області. Вона разом зі своєю донькою Діаною — одна з перших, хто поселився у колишній школі села Заріцьк.

"Мій чоловік служить, він зв'язувався з побратимами, щоб нас кудись далі відправили, бо наше місто обстрілюють. Вони вийшли на Тараса, заповнили анкету і так ми сюди потрапили. Ми віримо в наші ЗСУ, надіємося, що вони швидко нас звільнять і ми повернемося, що все буде ціле, все буде добре, всі будуть живі", — розповідає пані Олена.

У покинутій школі на Рівненщині завершують облаштовувати житло для переселенців

Діана, донька Олени, каже: жити в Заріцьку їй подобається.

"Тут дуже гарно, комфортно, ця кімната взагалі чудова. Ми — одні з найперших поки що тут. Сподіваюсь, що на місяць, а далі — додому", — каже дівчина.

Голова Дядьковицької громади Людмила Вітковець пояснює: наразі тривають завершальні ремонтні роботи. На сьогодні тут проклали електропроводку, воду, каналізацію, облаштували санвузли, душові кабіни та кухню.

"Ми завершуємо всі будівельні роботи, косметичний ремонт і будемо готові надавати послуги й приймати людей, яким потрібне це житло. Незабаром розпочнеться опалювальний сезон, і наскільки комфортно тут буде перебувати нашим людям? На сьогодні в нас є така проблема, нам потрібно буде поміняти електрику, тому що в одній частині ми її ще не замінили. Для обігріву цього житла також будуть потрібні конвектори", — розповідає голова Дядьковицької громади Людмила Вітковець.

Вона додає, що для цього потрібні додаткові гроші.

Зі слів голови правління громадського об'єднання "Дядьковицький молодіжний центр" Тараса Коваля, загалом на реконструкцію школи пішло понад півтора мільйона гривень.

"Перший грантодавець — україно-швейцарський проєкт "Діємо для здоров'я" — 300 тисяч гривень. Другий — відокремлений підрозділ угорської служби допомоги — теж 300 тисяч гривень. Потім ми отримали допомогу від United Help Ukraine у 20 тисяч доларів на санвузли. Останній етап — це благодійна допомога від громадської організації "Будуємо Україну Разом", це близько 330 тисяч гривень", — розповідає голова правління ГО "Дядьковицький молодіжний центр" Тарас Коваль.

Він додає: ще одна проблема — це відсутність швидкісного інтернету.

"Мобільний інтернет тут майже не тягне або тягне з перебоями. Діти будуть під'єднуватися по відеовиклику до уроків, то мобільний інтернет не витягне аж ніяк. Під'єднати сюди кабельний інтернет — два кілометри тягнути лінію, за підключення запросили 56 тисяч гривень, якщо я не помиляюся. Це досить велика сума коштів", — каже Тарас Коваль.

Повністю завершити всі роботи планують до кінця наступного тижня, після цього можна буде заселяти людей.

Читайте також З гуртожитків Рівного частково відселятимуть переселенців. Як і чому це відбуватиметься На будинок — місяць часу. В етнопарку на Рівненщині будуватимуть житло для переселенців У Рівному планують ставити модульні будинки для переселенців — мер

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело