Другий том книги "Дух їхнього часу, або Проскурів неофіційний" презентували у Хмельницькому. Її автори – науковець Володимир Захар’єв та краєзнавець Віталій Свінц. У книзі зібрано спогади різних людей про Проскурів: від 1793 року до 1954, коли місто перейменували на Хмельницький.

За словами співавтора книги Володимира Захар’єва, книга складається фактично із оригінальних творів людей, які або народилися в нашому місті, або мешкали в нашому місті, або проїжджали через наше місто і залишили спогади свої в мемуарах, в окремих книжках чи чиїхось оповіданнях. Там представлено тридцять авторів.

Доктор педагогічних наук, професор Юрій Бриндіков, який завітав на презентацію, розповідає, що він має перший том книги, і вже встиг переглянути і оцінити другий її том.

У Хмельницькому презентували книгу про неофіційний Проскурів

"Цікавим він стане, уже став, тим, що у даному науковому доробку включені спогади різних фахівців, представників різних етосів: і поляків, і євреїв, і німців. Прочитавши перший том книги, мені містом стало цікавіше гуляти, тому що раніше я знав просто назви центральних вулиць. Тепер, прогулюючись, можу фантазувати, уявляти, як це відбувалось 50-100 років тому", – каже Юрій Бриндіков.

Нова книга, інформація для якої зібрана трьома мовами, зі слів історика Валерія Кундельського, варта уваги усіх, хто цікавиться історією Хмельницького-Проскурова.

"Тут є введені у науковий обіг статистичні дані, мемуарні дані, яких ніколи науковий світ не бачив. Саме цим визначається наукова цінність цієї книги, цих двох томів. Там є цікаві карти, які вперше введені, там і цікаві дані статистики, як населення Проскурова і околиць навколишніх сіл зайнято у сферах економічного розвитку, чого інші дослідники не показують", – розповідає Валерій Кундельський.

Співавтор нової книги, краєзнавець Віталій Свінц каже, що має вдома 13 кілограмів напрацювань для наступних томів.

"Я не знаю, чи то буде саме той формат – мемуаристики. Може, ми трошки змінимо формат, тому що мемуаристики стає все менше і менше, ми її вже зараз вибираємо", - каже співавтор книги.

20 екземплярів нової книги Володимир Захар’єв передав директорці централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади Тамарі Козацькій. Їх розподілять між бібліотеками громади.

"Книги, які сьогодні отримали, дуже важливі, тому що вони про історію нашого міста, про історію нашого краю. А це завжди затребувано. Для бібліотек книги – це боєприпаси, якими ми воюємо на своєму інформаційному фронті. І для нас це дуже важливо. І для нас дуже важливо, щоб були нові боєприпаси", - говорить Тамара Козицька.

Наклад нової книги – 100 екземплярів. На їх видання витратили 20 тисяч гривень, які профінансували спонсори, каже Володимир Захар’єв.

"Ми вважаємо, що такі книги мають виходити не просто, аби вийшли. Ми її зробили на крейдованому папері, ми зробили в кольорі, щоб ілюстрації якраз були майже того часу, коли була та ілюстрація зроблена", - говорить Захар’єв.

Читайте також Писав 10 років: хмельницький журналіст та письменник Микола Шокало презентував роман "Берестечко" «Мене надихає чоловік-військовий» - хмельницька поетеса презентувала збірку поезій Князівські, УНР та Київської митрополії: у заповіднику «Межибіж», що на Хмельниччині, відкрили експозицію печаток Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело