У Полтаві розглядають два варіанти обслуговування під час опалювального періоду будинків 109-го мікрорайону. Це через незадовільний стан тепломереж. Попри це котельню, яка забезпечуватиме теплом будинки мікрорайону, підготували до опалювального періоду, розповів технічний директор "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко.

70-річна Людмила Пневська живе в одній із 15 багатоповерхівок 109-го мікрорайону Полтави. Цього опалювального сезону теплом їх має забезпечувати котельня на вулиці Квітучій.Її обласне підприємство "Полтаватеплоенерго" цьогоріч реконструювало.

"Гріємо на плиті, набираємо у каструлі. Котельня вже нова. Опалення обіцяють. А гарячої води сказали, що не буде, бо труби негодні. Саме на цей 109-й мікрорайон. Будемо гріти, як гріли. Люди жаліються, пишуть, а сенсу в цьому немає", – говорить жителька Полтави Людмила Пневська.

Опалення 109-го мікрорайону Полтави:із чим виникає проблема

"Вартість реконструкції котельні складає 35 мільйонів гривень. Сюди включено й ті кошти, які були витрачені в минулому році на придбання котлів, пальників, газового обладнання. Включені опоряджувальні роботи. У реконструкції були замінені дві сучасні димові труби", – каже технічний директор "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко.

Фінансування спрямували з бюджетів області та Полтавської громади, а також використали гроші підприємства. Роботи тривали п’ять місяців. Це дозволило збільшити потужність котельні удвічі.

"На даному дисплеї показують все обладнання, як воно працює, які параметри видають. Відповідний пристрій знаходиться в диспетчерському пункті, де оператори також бачать параметри. На даний момент ось показує п’ять котлів, із них один в роботі, один в резерві. І далі різні параметри роботи котельні", – пояснює начальник третього теплового району "Полтаватепленерго" Олександр Дергельов.

Забезпечувати теплом будинки 109-го мікрорайону протягом попередніх двох опалювальних сезонів ця котельня допомагала міському "Полтаватепло", яке розташовувалося на території колишнього турбомеханічого заводу. Це тому що котельню полтавського підприємства не модернізували. Торік обласна адміністрація та міська рада ухвалили рішення щодо реконструкції котельні на вулиці Квітучій, яка, окрім своїх споживачів, повністю забезпечуватиме 109-й мікрорайон.

"Є збудована перемичка, є лічильник теплової енергії, по якому ми минулі два опалювальні сезони передавали, так ми можемо, наприклад, "Полтаватепло" передати цю теплову енергію. Або ж іншим шляхом є винайдення фінансування, виділення коштів, придбання необхідних труб і тоді якось компромісно можна взимку, навіть, якщо вони вийдуть з ладу, буде хоча б чим замінити ці мережі. Тоді ми зможемо говорити про заключення договорів зі споживачами 109-го мікрорайону", – каже Володимир Пасічко.

Для обслуговування будинків мікрорайону, необхідно замінити також понад 2,5 кілометри тепломереж, які мають пориви. На це потрібно 34 мільйони гривень. Та почати роботи не можуть, бо міськрада не передала на баланс "Полтаватеплоенерго" мережі. Тому нині розглядають два варіанти обслуговування.

Читайте також: Що змінилося у полтавських будинках, які зробили термомодернізацію

Джерело