21 вересня у рамках обміну Україна повернула командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія Волинського «Волину». Він та ще чотири командири, які обороняли Маріуполь, перебуватимуть у Туреччині. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський «Волина» за умовами обміну до кінця війни перебуватиме у Туреччині, повідомив Зеленський. Він матиме можливість проводити особисті зустрічі. Зокрема, з родинами. Також у Туреччині залишаться Денис Прокопенко «Редіс», Святослав Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко — командири з «Азовсталі».

Що відомо про Сергія Волинського «Волину»:

Повернений з полону захисник Маріуполя із Полтави Сергій Волинський

Сергій Волинський – учасник російсько-української війни та, зокрема, оборони Маріуполя. Має відзнаку "За участь в антитерористичній операції", медаль "За військову службу Україні", орден "За мужність" ІІІ ступеню та орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню. Саме під командуванням Сергія бригада "морпіхів" у Маріуполі успішно з'єдналася з полком "Азов" і продовжила оборону міста.

Як розповідала Суспільному його сестра Тетяна Харько, на позиції у межах Маріуполя Сергій Волинський зі своїми колегами виїхав приблизно за два тижні до 24 лютого.

Майор Сергій Волинський служить у 36-й окремій бригаді морської піхоти Збройних сил України. У квітні став командиром. Тоді ж підрозділ зайшов на територію металургійного заводу "Азовсталь" і долучився разом із полком "Азов" до протистояння російській армії. Відтоді і Сергій, і його побратими опинилися заблоковані на комбінаті.

Чоловік народився і виріс у Полтаві. Цього року йому виповнилося 30. Половину життя він присвятив військовій справі – після 9-го класу вступив до Кременчуцького військового ліцею, а вищу освіту здобув у Національній академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Після цього у лавах морської піхоти служив у місті Керч у Криму до окупації 2014-го.

Що відомо: 21 вересня Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. 16 травня командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебуває на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало близько 10 автобусів з українськими військовими. Президент України Володимир Зеленський у зверненні 16 травня повідомив, що операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата військовими, розвідниками. Щоб повернути їх додому, робота продовжується і потребує делікатності та часу. Читайте також:

Із російського полону повернувся військовий «Азову» Олексій Гаруда

Джерело