Про свою доньку, яка була на "Азовсталі" парамедиком, яка співала під час обстрілів і цим підтримувала бойовий дух своїх побратимів розповіла в ефірі Українського радіо мати Катерини Поліщук ("Пташки") Світлана Поліщук.

"Я сьогодні багато отримала привітань. Я дуже щаслива, що почула нарешті голос своєї донечки. Я не можу переказати, які в мене емоції і відчуття", — сказала пані Світлана.

Вона розказала, що в дитинстві Катерина любила слухати українські пісні та казки: і зранку, і в обід і ввечері.

Енциклопедії в 5 років, історичні книжки, писання віршів і малювання. Про звільнену з полону

"Після 5 років пішли енциклопедії. Коли почала читати сама, то захоплювалася історичними книжками. Навчалася на відмінно в школі. Вона дуже багато читала, розвивалася в усіх напрямках, всім цікавилася і захоплювалася. Малювала, писала вірші, пісні. Була різносторонньою", — розповідає про "Пташку" мама.

Пані Світлана також зазначила, що постійно молилася і вірила, що донька повернеться додому: врятувала віра, надія і молитва.

"Всім, хто чекає своїх рідних з полону, треба триматися, не падати духом. Вони там відчувають нас. Вони дуже це відчувають. І від того їм там буде легше. Нам не можна розкисати, падати духом", — додала вона.

Що відомо 21-річна Катерина Поліщук вчилась у Тернопільському мистецькому фаховому коледжі. Випустилась з відділення співу у 2020 році. У коледжі її впізнали, коли на початку травня захисник Маріуполя виклав у соцмережі відео, на якому дівчина зі зброєю, у підземеллі "Азовсталі", співає патріотичну пісню. Після закінчення коледжу дівчина працювала в Києві у мотошколі. Тоді почала волонтерити й пройшла медичні курси. Катерина працювала у військовому госпіталі на Луганщині. З листопада 2021 року вона в складі "Госпітальєрів" була на Донеччині. Надавала медичну допомогу як парамедик військовим і цивільному населенню. У травні Катерина разом з іншими українськими захисниками потрапила в полон росіян. Чотири місяці про місцеперебування дівчини нічого не було відомо. 18 вересня Катерина Поліщук дала інтерв'ю російським ЗМІ. На відео, яке опублікували "Жінки зі сталі", видно, що дівчина розмовляла українською. "Пташка" була однією з військовополонених, яких вдалося звільнити в межах обміну 21 вересня. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

Читайте також

Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

Звільнені з полону іноземці хочуть знов воювати за Україну ― представник ГУР

Джерело