На Запоріжжі російські окупанти анонсували так званий "референдум" щодо приєднання до РФ, який триватиме з 23 до 27 вересня. Суспільне Запоріжжя слідкує за перебігом подій на тимчасово окупованих територіях області.

Що передувало: 20 вересня окупанти заявили, що планують негайно організувати так званий "референдум" на Запоріжжі. Псевдогубернатор Балицький повідомив, що підписав положення про проведення "референдуму щодо питання територіальної приналежності Запорізької області". У тимчасово окупованому Мелітополі окупаційна влада видала "указ" про те, що виїзд на підконтрольну Україні частину Запорізької області дозволено лише на підставі спецперепустки.

Близько 7:00 23 вересня у Мелітополі пролунав вибух. Про це повідомив міський голова Іван Федоров. Він припускає, що це акт залякування, для того, щоб мелітопольці залишалися вдома і взяли участь у псевдореферендумі.

"Люди бояться виходити з дому. А цей страх на руку окупантам — в перший день побудинкового "голосування на псевдореферендумі їм потрібно, щоб всі тихо сиділи вдома", — пише він.

Псевдореферендум щодо приєднання до РФ на Запоріжжі. День 1. Що відомо Читайте також: На російському блокпості у Василівці окупанти не випускають чоловіків

Організатори фейкового референдуму на тимчасово окупованій території Запорізької області планують залучити до "охорони" псевдоголосування понад 1 000 російських силовиків. Це, зокрема, підрозділи росгвардії, воєнної поліції збройних сил РФ та російського МНС. Також вони розраховують на допомогу колаборантів. Про це повідомили в СБУ.

Джерело