Від початку року до травмпункту Бердичівської міської лікарні звернулися понад 200 людей, яких покусали чи подряпали собаки. Бердичівський міський голова Сергій Орлюк каже, що вирішувати питання з бродячими собаками в місті треба спільно із самими жителями, які мають відповідальніше ставитися до своїх тварин.

Бедичівлянка Тетяна щодня проходить центральною алеєю міста. Каже, що собаки на неї нападали неодноразово.

"Я палкою відбиваюся, – говорить Тетяна. – Може, вони і їсти хочуть, тому кидаються на людину. Дивіться от один лежить, там другий лежить, а якщо вони разом у зграї, то кидаються на людей. Страшно ввечері. Кидаються на діток і на літніх людей".

До травмпункту Бердичівської міської лікарні звернулися понад 200 місцевих жителів, яких покусали собаки

"Проблема була і раніше, але раніше вона вирішувалася. Була спеціальна людина, яка цим займалася – вона числилася у виконкомі, працювала і проблем було менше. Зараз це питання практично не вирішується", – каже бердичівлянин Григорій Пузиренко.

Від початку року до травмпункту Бердичівської міської лікарні звернулися більше 200 жителів Бердичева та району, яких покусали чи подряпали собаки.

"Наш травмпункт приймає не тільки жителів Бердичева, а й Бердичівського району. Якщо виявлялося, що людину покусав бездомний чи невідомий пес, то люди отримували відповідне лікування. У нас таких людей було 70", – розповів директор Бердичівської міської лікарні Анатолій Сова.

За словами бердичівського міського голови Сергія Орлюка, нині на вулицях міста систематично відловлюють та стерилізують собак, аби зменшити їхню популяцію.

"Мені як фахівцю, який займався ветеринарією, важливо не лише проводити відлов тварин раз на тиждень чи на місяць. Відлов ефективний лише тоді, коли у короткий проміжок часу масово відловлювати тварин. Заходять різні фірми, які займаються цим професійно і в них це виходить. Наше завдання – знайти спільну мову з громадськістю, яка повинна розуміти, що безпритульні тварини звідкись беруться. Задача нашої громади – зробити так, щоб таких тварин було в місті менше. А ще – не випускати цих тварин в місто, слідкувати за процесом народжуваності тварин, дивитися потрібні ці цуценята чи ні, бо рано чи пізно вони будуть на вулиці, нікому не належати і це буде лягати на місто і плечі наших громадян", – каже Бердичівський міський голова Сергій Орлюк і додає, що нині в місті розробляють положення, аби малозабезпечені жителі могли стерилізувати собак за пільговими цінами.

Ще по темі За три місяці до травмпункту Бердичівської міської територіальної громади звернулися понад 60 людей, яких покусали безпритульні собаки. У лютому в селі Підгородне Бердичівської територіальної громади зафіксували випадок сказу – хвора тварина накинулася на літню жінку та покусала її. Шестеро контактних людей і один пес – у Бердичеві зафіксували випадок сказу безпритульного собаки В Бердичівській міській лікарні Житомирської області 19 серпня померла 25-річна жінка. Попередньо лікарі встановили діагноз – підозра на сказ.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело