Серед звільнених із російського полону жителів Полтавщини – 29-річний Олексій Ляшук. Від початку повномасштабного вторгнення чоловік обороняв Маріуполь у складі полку "Азов". Близько місяця воїна вважали безвісти зниклим. Про тримання в російському полоні та визволення брата Суспільному розповіла сестра Олексія Тетяна Андрійченко.

Олексій Ляшук родом із села Мартинівка Мартинівської громади. Навчався у місцевій школі та у Карлівському училищі. З 2015-го року чоловік став членом полку «Азов».

"Він із дружиною та дітьми проживав у Маріуполі. Він старший сержант полку «Азов». Захищав він Маріуполь під час того, як Росія напала на територію України. Олексій встиг вивезти свою сім’ю на безпечну територію"

У перші дні повномасштабного вторгнення чоловік отримав осколкове поранення.

«Захищав він Маріуполь», - сестра Олексія Ляшука з Полтавщини, якого звільнили з полону "Ми дізналися від представників Червоного Хреста десь 17 травня, що вони начебто вийшли із заводу «Азовсталь». Але до останнього ми не знали, чи це правда, бо ніде в списках його не було. Останній день виходу був 20 травня, але знову в списках нічого не було"

За словами Тетяни Андрійченко, близько місяця її брата вважали безвісти зниклим. А після вибуху на території колонії в Оленівці, який стався 29 липня , Росія зазначила Олексія у списках поранених.

У полоні він пробув від травня 2022-го року.

"Про те, що він вийшов з полону і його обміняли, ми дізналися від нього. Він зателефонував близько 8-ї вечора 21 вересня дружині і сказав, що поки нікому не говори, мене обміняли. Будемо в Україні я тебе наберу. І потім він мені о 3-й годині ночі зателефонував і ми близько 15 хвилин говорили".

Після повернення з полону Олексія оглянули лікарі. Нині стан його здоров’я покращується, каже Тетяна Андрійченко. А рідні та близькі чекають на повернення додому.

Що відомо: 21 вересня між Росією та Україною відбувся обмін полоненими. За словами президента України Володимира Зеленського, в Україну повернули 215 воїнів. Це, зокрема, 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, 108 бійців полку «Азов», а також нацгвардійці, прикордонники, поліцейські, представники тероборони, Збройних сил, Служби безпеки тощо. Натомість у Росію передали голову політради "Опозиційної платформи – За життя" і кума президента Путіна Віктора Медведчука та ще 55 полонених. Читайте також: Визволення з російського полону: кого із захисників з Полтавщини повернули «86 днів Маріуполя і 124 в полоні»: мати Сергія Корнета з Полтавщини, якого звільнили з полону

Джерело