У Київському райсуді Полтави призначили запобіжний захід для лісничого з Харківської області. Чоловіка підозрюють у державній зраді. Про це стало відомо з ухвали, яку оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Підозрюваному призначили 60 діб тримання під вартою. Про обрання такого запобіжного заходу клопотав слідчий, бо підозрюваний може впливати на свідків, продовжувати вчиняти кримінальні правопорушення та переховуватись від слідства та суду. Прокурорка просила суддю задовольнити клопотання та обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Натомість підозрюваний та адвокат заперечували, просили про цілодобовий або домашній арешту.

У Полтаві обрали запобіжний захід підозрюваному у держзраді лісничому

На момент вчинення правопорушення чоловік був на посаді головного лісничого державного підприємства «Вовчанське лісове господарство». Згідно з текстом ухвали, з початку травня до 13 вересня він, перебуваючи на тимчасово окупованій території міста Вовчанськ Харківської області, почав співпрацювати з представниками збройних формувань Російської Федерації. Він став директором у незаконно створеному органі «Волчанское лесное хозяйство».

Крім того, лісничий забезпечував заготівлю та надання лісоматеріалів окупаційній владі для облаштування бліндажів та фортифікаційних споруд, які використовували проти Збройних сил України.

Правоохоронці затримали чоловіка 19 вересня та того ж дня повідомили йому про підозру за частиною другою статті «Державна зрада» Кримінального кодексу України. Санкція – 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:

Чоловіка з Полтавщини, який намагався виїхати за кордон, судитимуть на Волині

Джерело