Збирали виноград у Холодному Яру, слухали інструментальну музику, дегустували натуральну крафтову продукцію, сіяли жито, збирали кизил та ярмаркували. Так пройшла субота у Мельниках на Чигиринщині.

Захід благодійний — вторговані з продажу виробів та продукції кошти підуть на потреби ЗСУ, розповів Суспільному співорганізатор Станіслав Бондаренко.

Чоловік має виноградник площею в півтора гектара.

Ярмаркували та сіяли жито: у Холодному Яру на Черкащині збирали кошти на ЗСУ

"Ідея була така: люди рвуть виноград, безоплатно, пригощаються, відпочивають, і в міру можливостей допомагають коштами нашій армії. Ми збираємо кошти для захисників із шести сіл нашої ОТГ. Це 24 людини. Ми намагаємося їх підтримувати — сьогодні збираємо гроші так, іншим разом якимось іншим способом", — розповів він.

Ірина Логінова приїхала з Черкас.

"Хочеться перемоги, щоб цей урожай зібрали вже в Україні, яка перемогла. Хочеться, щоб родили і жито, і пшениця, і щоб ми всі були здорові й щасливі", — зазначила вона.

Про подію, додала пані Ірина, дізналася із соцмереж:

"Ми їздимо з дівчатами по різних цікавих місцях, не могли пройти і повз цей захід".

Сніжана Лисенко приїхала на свято з 10-річною донькою Настею з Кропивницького:

"Очікуємо нових емоцій, нових краєвидів. На Черкащині ми до цього були лише в Умані". — пояснила вона.

Пані Валентина теж із Кропивницького.

"Я живу із внучкою, вона переселенка з Донеччини. Я хотіла зробити для неї свято, тому і приїхали сюди. Навіть погода не завадила, бо ми дивилися, що буде дощ, але це не зупинило", — розповіла жінка.

Керівниця туристичних гуртків Центру культури, дозвілля, спорту та туризму Червонослобідської ОТГ Лариса Ольшевська приїхала на Чигиринщину разом зі своїми вихованцями.

"У нас туристичний гурток. Ми з дітьми часто подорожуємо, не пропускаємо заходів і в Холодному Яру. В такий час вибратися на природу з дітьми, подивитися на красу нашої країни це багато значить. Ми щороку ходимо в ці місця в похід, а нині випала ще й нагода подивитися як роблять вино і сир. Я маю вдома козу, роблю бринзу. Тому для себе теж цікаво подивитися, як люди роблять домашній сир", — розповіла вона.

Олександр Омельченко з Кам'янки варив для гостей куліш та шурпу:

"Ми кілька років волонтерили на "Фестивалі Нескореної нації". Сюди приїхали не заробляти — всі вторговані кошти віддамо на ЗСУ".

Так само зроблять й інші майстри. Хтось із них продавав готові вироби, інші — організували майстер-класи.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також "Слава Україні": як в Умані хасиди готуються до святкувань Щоб виготовити ще більше: у Черкасах волонтери отримали швейні машинки Емоційна підтримка для наймолодших: черкаські школи отримали антистресові наплічники

Джерело