Цієї зими на Полтавщині та в Україні у будинках та квартирах може бути прохолодніше, ніж раніше. Про те, як підготуватися до цього, в ефірі Українського радіо "Лтава" розповів полтавський експерт з енергоефективності Володимир Колієнко.

На що звернути увагу у квартирі чи будинку?

Енергоаудитом або енергетичним обстеженням квартири чи будинку називають роботу з пошуку недоліків та місць найбільших тепловтрат у приміщенні.

Підготовка до зими та опалювального сезону на Полтавщині: які можуть бути проблеми та що робити

Є два основні типи таких обстежень:

розрахунковий – енергоаудитор в будь-який період року виконує розрахунки та досліджує, зокрема, скільки об’єкт втрачає теплоти; практичні методи обстеження, зокрема, тепловізійне обстеження. Його виконують у холодний період року за допомогою тепловізора, який визначає конкретні місця тепловтрати. "Я як енергоаудитор, провівши багато таких обстежень, можу сказати, що місця найбільших тепловтрат, в принципі, на кожному об’єкті повторюються. Найбільш проблемне місце практично у кожному об’єкті – це вікна, а конкретніше – це місце примикання вікна до віконного укосу".

Це тому, що під час заміни дерев’яних вікон на металопластикові лишаються щілини, які заповнюють монтажною піною. Якщо вона неякісна, шов заповнений недостатньо або ж не закритий ізоляцією чи штукатуркою, то через нього у приміщення надходить багато холодного повітря, говорить енергоаудитор.

"Друге поширене місце – це погано відрегульовані вікна. З часом ущільнювачі виходять з ладу, можуть розсихатися, відклеюватися. Також потрібно періодично налаштовувати фурнітуру. Для цього потрібно просто запросити фахівця або навіть спробувати самому. В Інтернеті доволі багато відео, як відрегулювати свої вікна".

Третє місце тепловтрат поширене у панельних та блочних будинках – це міжпанельні та міжблочні стики. У старих будинках вони можуть втрачати герметичність і потребувати ремонту. Крім того, тепловтрати відбуваються через дах та вхідні двері квартир та будинків.

"Якщо на сходових клітинах у під’їзді багатоквартирного будинку не щільні вікна, якщо не щільні вхідні двері, то на сходовій клітині – теж у своїй практиці я зустрічав – температура практично така ж сама, як і на вулиці". Читайте також: Опалення 109-го мікрорайону Полтави:із чим виникає проблема Що змінилося у полтавських будинках, які зробили термомодернізацію

Джерело