Хліб важко було випікати, бо весь час були обстріли і перепади напруги. Роботу не припиняли і щодня роздавали хліб містянам. Так згадує про життя в Харкові після вторгнення Росії власник трьох пекарень Владислав Нікулін. Нині він відновив сімейну справу в Кропивницькому. Як працюється на новому місці, читайте.

Пекарня харків’янина у середмісті Кропивницького з’явилась місяць тому. Її власник Владислав Нікулін розповів: на новому місті вирішив не сидіти без діла та не ходити за гуманітарною допомогою, а працювати.

"Ми їхали сюди з чітким планом, що ми будемо робити. Розуміли, що будемо шукати приміщення, потім постачальника. Батько у мене робить ремонти, він буде ремонтувати, мама продавець – буде продавати, жінка допоможе з організацією", – думав переселенець.

На другий день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Владислав Нікулін з колегами вийшли на роботу у Харкові: пекли, продавали і роздавали хліб містянам, попри обстріли. Щодня по тисячі буханок.

"Черги були величезні. Люди могли стояти за хлібом шість годин. Стояли тихо не сварилися, тільки чутно вибухи і все. Ми видавали лише два батони на людину, тому що було багато охочих, а його не було ніде. У супермаркетах поставили ціну 150 гривень. Тож ми трохи хліба забирали додому і сусідам роздавали".

Так тривало допоки російський снаряд не прилетів у дім чоловіка та одну пекарню. Наступного дня, склавши вціліле обладнання до пошкодженого обстрілами мікроавтобуса, з дружиною та батьками чоловік покинув місто.

За місяць у Кропивницькому відкрив першу пекарню. Вона не така велика як у Харкові, але не менш цінна для родини, розповів чоловік. "Фішка нашого закладу в тому, що ми виробляємо від А до Я: від тіста до випічки, від муки до хліба".

У двох пекарнях працюють восьмеро працівників. Двоє з них переселенці. У Харкові вціліла одна пекарня. Нею керує родичка. "У мене тітка пекар. Коли я був маленький, вона приносила випічку додому, а я говорив: ти будеш випікати, а я буду продавати. Так і вийшло згодом".

Печуть те, що користується найбільшим попитом: у Кропивницькому з’явилася булка з вишнею та маком. Продукції печуть на третину більше, ніж у Харкові.

"Ми не будемо продавати те, що нам не подобається. Ми зробили булочку, та скуштували всією командою. Якщо сподобалося, тоді ставимо на продаж. Не сподобалося – ми це продавати не будемо".

Владислав Нікулін після перемоги України хоче повернутись додому, сімейну справу продовжить розвивати в Кропивницькому.

Читайте також Переїзд підприємств на Кіровоградщину. Досвід великого та малого бізнесу Безкоштовні курси, майстеркласи, ігри. Переселенці відкрили громадський простір у Кропивницькому

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Джерело