216 день повномасштабного вторгнення Росії в Україну .ЗСУ проводить наступальні дії в різних напрямах на півдні України. У Херсоні та області лунають вибухи — Сили оборони знищують склади боєприпасів, техніку, живу силу та логістичні шляхи військ РФ.

Суспільне слідкує за всіма подіями, що відбуваються в регіоні. Інформація оновлюється. Новини попереднього дня читайте тут, відеосюжети та дайджести новин — на YouTube Суспільне Херсон.

216 день війни: хроніка подій в Херсонській області Головне на цей час Збройні сили України завдали близько 20 ударів по позиціях росіян. Підтверджені ураження 13 районів зосередження російської живої сили та військової техніки. А також броньована техніка та п'ять зенітних ракетних комплексів. Центр національного спротиву оприлюднив інформацію про плани окупаційної влади щодо формування так званих "добровольчих батальйонів". Зокрема, на Херсонщині вже сформували списки на 8 тисяч осіб. Поліцейські Херсонської області відкрили кримінальні провадження за фактами колабораційної діяльності директорки лікарні селища Верхній Рогачик та педагогічного колективу Генічеського ліцею. Російські військові ускладнюють перетин лінії розмежування для людей, які хочуть евакуюватись з окупованих територій. На блокпосту у Василівці заявили, що потрібна російська ліцензія. Правоохоронці перевірили понад 500 га деокупованих територій та знищили понад 1195 одиниць вибухонебезпечних предметів й понад 940 кг вибухових речовин. А також вилучили понад півтори тисячі боєприпасів. Поліція Херсонської області встановила особи понад 150 колаборантів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою та сприяли проведенню на території Херсонської області так званого "референдуму" про вступ до Росії. ЗСУ відбили атаку російської ДРГ в районі Архангельского на Херсонщині. Російська диверсійно-розвідувальна група у складі 10 осіб штурмувала позиції Сил оборони півдня, але в бою зазнала втрат і відступила.

Генштаб ЗСУ підтвердив успішне ураження особового складу та техніки російського війська за попередні дні. У Херсоні були знищені та виведені з ладу сім вантажівок "Урал".

Про це йдеться в оперативній інформації Генерального штабу ЗСУ станом на 6 ранку 27 вересня.

Також Генштаб повідомляє, що на Південнобузькому напрямку від артилерійських та мінометних обстрілів військ РФ постраждали понад 25 населених пунктів, що неподалік з лінією зіткнення. Зокрема, Червона Долина, Широке, Андріївка, Білогірка, Тернові Поди, Лимани та Мирне.

Ракетно-артилерійські підрозділи Сил оборони півдня завдали ударів по чотирьох осередках озброєння та техніки військ РФ і знищили чотири склади боєприпасів у Херсонському і Бериславському районах. Про це повідомив речник Оперативного командування "Південь" Владислав Назаров .

У підсумковому зведенні за 26 вересня йдеться, що ЗСУ тримають вогневий контроль над логістикою військ РФ і вразили місця дислокації російської ППО.

"Ще одну баржу в районі Херсона у окупантів відмінусовано разом з надією налагодити сполучення між берегами Дніпра. Вогневий контроль проведено й по позиціях протиповітряної оборони, і по спробах окупантів відновити пропускні спроможності мосту в Новій Каховці", - сказав Назаров.

За його словами, підтверджені втрати військ РФ становлять: 77 військових, шість танків, п'ять гаубиць, в тому числі самохідна "Мста-С", три зенітних гарматно-ракетних комплекси "Панцир-С1" та 14 одиниць автобронетехніки.

За інформацією Генерального штабу ЗСУ, окупована частина Херсонської області повністю закрита на в’їзд і виїзд.

Військовослужбовець РФ, який перебуває на херсонському напрямку, в телефонній розмові розповів про те, що з полку залишилось усього 50 осіб. Головне управління розвідки оприлюднило перехоплення розмови російського військового зі своєю дівчиною.

Також він обговорює з нею новини про мобілізацію в Росії й сподівається на поранення, щоб повернутись додому.

Російський військовій розповідає, що стоїть десь поблизу Херсона, у селі, тримають оборону.

Учасники руху громадянського спротиву висловлюють подяку жителям Херсонщини за бойкот "референдуму".

У Херсоні й Генічеську з’явились чергові листівки із закликами ігнорувати псевдоголосування. "Жовта стрічка" встановила, що через низьку явку окупаційна влада вдалась до завезення "акторів", які голосували по декілька разів на так званих "дільницях".

Поліна Дайнега – журналістка місцевого херсонського телеканалу Херсон Плюс. Майже три місяці вона разом з хлопцем прожила в окупації. Весь цей час ховалися в підвалі, виходити, каже, було небезпечно. Свою історію розповіла Суспільному.

"Коли він стоїть з автоматом, ти нічого йому не можеш сказати проти. Мені здається, кожний день там був страшним. Нам пощастило, бо ми майже не жили вдома. В нас квартира на 8 поверсі і ми пішли в студентський гуртожиток, ми там раніше навчалися, ми були там зі студентами. Всі оці дні, з 24 лютого по травень спали в підвалі. Була проблема з продуктами, з ліками, але нас більш-менш це якось не зачепило. Ми були зі студентами разом, всі зносили продукти в кого які є ", – каже Дайнега.

Поліція Херсонщини продовжує отримувати повідомлення від місцевих жителів про те, що російські військові під загрозою застосування зброї примушують їх голосувати на псевдореферендумі на користь вступу до РФ.

Про це повідомляє поліція Херсонської області.

Відомо про колаборанта в Дар'ївській громаді з-поміж місцевих жителів.

"Чоловік співпрацює з окупаційною владою та добровільно зайняв посаду т.зв. "сільського голови села Інгулець". Тепер зрадник бере безпосередню участь в організації та проведенні незаконного референдуму", - йдеться у повідомленні поліції.

На Херсонщині військові РФ намагаються підкупити мешканців області грошима за голосування на псевдореферендумі. Тим, хто підписує і ставить "потрібну" відповідь, дають по 40 тисяч руб.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

Села Кочубеївської громади патрулюють поліцейські Херсонщини. Вони перешкоджають мародерству, виявляють ймовірних диверсантів, фіксують воєнні злочини військ РФ та знешкоджують боєприпаси. А також доставляють у села продуктові набори та питну воду.

На Миколаївщині, близько 13.30 години, підрозділи зенітної ракетної Одеської бригади збили російський штурмовик Су-25, повідомляють Повітряні Сили Збройних сил України.

Протягом ночі українські авіатори та військовослужбовці ракетно-артилерійських військ завдали ударів по пункту розгортання зенітно-ракетного комплексу "Бук-М3" в Бериславському районі та по осередку озброєння та техніки російських військ неподалік Любимівки Каховського району.

Про це повідомив речник Оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Російська влада оголосить дуже позитивні результати так званого "референдуму" на окупованих територіях Херсонської області. Вони відзвітують, що більшість жителів прийшла і проголосувала за входження до РФ.

У цьому не має жодних сумнівів у директора Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександра Мошнягула. Про те, які наслідки для жителів області матиме "легітимізація" результатів цього "волевиявлення", він розповів Суспільному.

Чи відразу господар Кремля і парламент РФ визнають результати "псевдореферендуму", чи президент Росії продовжить вести гру і тиснути, поки невідомо, говорить Олександр Мошнягул. Але існує велика ймовірність того, що результати будуть визнані і тоді для жителів окупованих територій виникають нові загрози і ризики. Перша – мобілізація до війська РФ.

"Найперше, це вразливі верстви населення – молодь 18-27 років. Люди, які не служили в армії. Росіяни не вважають студентами ту молодь, яка навчається в українських вишах. Їх будуть пробувати забрати в лави російської армії. Друге - це поширити дію мобілізації на чоловіків, які підходять під норми мобілізації, які оголошенні в Росії. Я не відкидаю, що зараз відзвітують регіони, що вони свою квоту вже набрали. Від легітимізації референдуму можна очікувати політичних наслідків, тобто мобілізації великої чоловічої частини населення", - сказав політолог.

Любов та її чоловік Олександр родом з села Таврійське, що на Херсонщині. Сімейна пара виростила дітей та онуків, очікувала на появу правнуків. Але 24 лютого їхнє життя змінило повномасштабне вторгнення Російської Федерації. Рідне село та нажите майно знищили російські ракети, а вони з донькою та онуком змушені були покинути все та шукати прихисток.

Розповідями про пережите на початку війні родина переселенців поділилася з кореспондентами Суспільного.

У Горностаївській територіальній громаді військові РФ викрали вчительку та місцевого жителя. В Херсоні прямо з вулиці у районі Центрального ринку російські військовослужбовці викрали чоловіка. У Шуменському мікрорайоні обласного центру окупанти взяли в полон херсонця, якого раніше зняли з посади головного лікаря.

Про це повідомляє поліція Херсонської області.

За даними поліції, у Херсоні озброєні російські військовослужбовці захопили цех заводу з виготовлення будівельних матеріалів. Вони погрожували працівникам заводу та заявили їм, що все майно переходить під управління російської влади.

Вранці 27 вересня на Херсонщині відкрились так звані “стаціонарні дільниці для голосування”. Окупаційна влада заявила про високу явку та підтримку населення.

Насправді ж, розповідає херсонка Галина, на вулицях було порожньо, як і у попередні дні так званого “референдуму”.

За словами жінки, кажуть, що ходили по домівках, але до неї не приходили, і від знайомих вона теж такого не чула.

"Загалом у херсонців ніхто нічого не питав, і їх думкою не цікавився. Там зробили собі картинку, зняли кіно, як вони це робили тисячу разів, а результати схоже нама

Джерело