Працівники ДБР завершили розслідування щодо трьох колишніх правоохоронців, які незаконно заволоділи земельними ділянками площею 1,38 га в Харкові.

Як повідомив речник Територіального управління ДБР у Полтаві Олександр Білка, обвинувальний акт направлено до суду.

За даними слідства, яке проводилось за оперативного супроводу СБУ, правоохоронці створили фіктивний житлово-будівельний кооператив. Із 2015 року вони неодноразово зверталися до Харківської міської ради для отримання земельної ділянки під будівництво багатоквартирного кооперативного будинку для учасників АТО.

Поліцейські вкрали земельні ділянки, призначені для учасників АТО: яке покарання їм загрожує

У 2019 році міська рада затвердила проєкт землеустрою, яким надала дозвіл на передачу двох земельних ділянок площею 1,38 гектара у власність фіктивного ЖБК. Проте будівництво так і не розпочалося.

Поліцейські вкрали земельні ділянки, призначені для учасників АТО: яке покарання їм загрожує

Натомість у 2021 році зловмисники розмістили оголошення про продаж землі, виділеної кооперативу, та продали ділянки під комерційну забудову. Внаслідок цього територіальній громаді завдано майнової шкоди на понад 4,6 млн грн.

Колишні правоохоронці обвинувачуються у заволодінні чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Крім того, повідомлялось, куди окупанти перекинули свої сили після втечі з Херсона.

Джерело