44-річний Андрій майже половину свого життя має ВІЛ-позитивний статус. Про це дізнався, коли був в ув’язненні. У квітні через повномасштабну війну переїхав до Полтави, а до цього жив на Луганщині. У Всесвітній День боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня, Андрій розповів свою історію Суспільному.

Андрієві 44 роки. У 22 він отримав ВІЛ-позитивний статус.

2001-го року я дізнався, що в мене ВІЛ. Судили мене, і здавав аналізи у тюрмі, і там мені дали позитивний ВІЛ. Раніше такого не було, як зараз, звісно, тоді був більший ажіотаж. Консиліум збирали, щось мені розповідали – "Не переживай", психологи працювали", — каже Андрій, який має ВІЛ-позитивний статус.

Із квітня Андрій проживає у Полтаві, сюди приїхав із Луганщини через війну та став на облік до обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД. У закладі отримує антиретровірусну терапію, яка пригнічує розвиток вірусу імунодефіциту людини.

" Знайомі були тут, і приїхав сюди. Багато не приймають терапію. А я приймаю тому, що у мене більшість друзів, яких я знав, з них уже нікого нема, тому, що не приймали таблетки, думали, це так, дрібниці якісь. А я можу сказати по собі: треба приймати (ліки – ред.), якщо хочеш ще пожити", — говорить Андрій.

Від виявлення ВІЛу Андрій не лікувався майже десять років, стільки ж нікому не розповідав про свій статус.

"В той момент мені сказали: «А ви ж самі розумієте, тюремне ув’язнення, років 10 (проживеш – ред.), на більше не розраховуй». І все. Люди навіть помилково робили висновки, що не хочуть із цією людиною спілкуватися чи в кімнаті одній бути, чи посуд свій змінюй. Це зараз уже люди розуміють, що це, до чого. Все залежить від інформації", — каже Андрій.

Зараз про те, що в Андрія ВІЛ, знають лише близькі.

"Якби я в той час знав, що можна з цим жити, знав більше інформації, я б, звісно, зовсім по-іншому себе вів, лікувався б. Не засмучуватися, не варто думати, що це все. Здоровий спосіб життя вести і проживете стільки ж, скільки і здорова людина", — говорить Андрій, який має ВІЛ-позитивний статус.

Читайте також ВІЛ-інфекція на Полтавщині: скільки людей отримують лікування

Джерело