Чернігівський обласний центр крові зараз потребує поповнення запасів усіх груп крові, плазми та тромбоцитів. Про це Суспільному розповіла медична директорка центру Ірина Зуб.

Одним з донорів став чернігівець Руслан. Він каже, що робить так кожні три місяці протягом останніх років.

"Кожні три місяці я ходжу здавати кров. І вже, як попаде. Якщо потрібно — здаю, непотрібно — не здаю. Постійно намагаюсь не пропускати. Під час бойових дій не було можливості здавати часто, а зараз є можливість, тому намагаюсь не пропускати", — говорить Руслан.

Чернігівка Олена прийшла здавати кров вперше.

Центр крові у Чернігові потребує поповнення запасів усіх груп крові, плазми та тромбоцитів: хто може стати донором

"Прийшла перший раз здавати кров — допомогти нашим хлопцям, які на фронті, які у госпіталі".

За словами медичної директорки закладу Ірини Зуб, у центрі потребують абсолютно всіх груп крові, плазми та тромбоцитів.

"Центр крові, взагалі, щоденно потребує донорської крові. Ми формуємо запаси та підтримуємо на належному рівні, враховуючи ситуацію. Це наш обов’язок, наша робота", — каже Ірина.

Ірина Зуб каже, що донором може стати будь-яка здорова людина.

"Людина має бути здоровою, віком від 18 років, вагою від 50 кілограмів, яка відпочила та поснідала. Звертаються до нас, і тут кваліфіковані лікарі проводять огляд і з’ясовують покази, протипоказання до донації. Кожна доза крові — це врятовані три життя".

Чернігівка Юлія розповіла, що вирішила стати донором після повідомлення у соціальних мережах Суспільного про потреби центра крові.

"Завжди хотілося, але щось заважало. Коли побачила в групі Суспільного, що потребують всіх груп донорів, то вирішила прийти, і сестру забрала, і прийшли разом. Я здавала до цього моменту рази чотири, але це було за студентства у Києві, а тут я здаю вдруге".

Також у центрі крові відбирають дози плазми крові. Одна доза плазми — може врятувати навіть більше ніж три життя, каже Ірина Зуб.

"Запрошуємо і донорів плазми. Це теж важливий компонент, який використовується при дефіцитах факторів згортання. Це також важливо. Ми запрошуємо донорів тромбоцитів — є потреба в цьому. Донація крові — це 450 мілілітрів, звичайна стандартна здача крові. Це те, що врятує життя. Це не страшно, це не боляче, це навіть корисно".

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

105 мільйонів: на що громади Чернігівщини планують витратити кошти від Київради?

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело